| D[:x] a întrebat:

Imi spuneti niste povesti de dragoste triste? (mai lungi). Cea mai buna are fundita

88 răspunsuri:
| Jezebeth a răspuns:

Buna,sa va spun si eu povestea mea, pentru mine chiar foarte trista.Nu as vrea sa va plictisesc citind, am sa incerc sa scriu pe scurt.In anul 2007 pe data de 20 aprilie,am vorbit pe mess cu o verisoara de-a mea,am intrebat`o ce face,ea mi-a spus ca vorbeste cu bebe,eu pe atunci aveam un prieten bebe,tocmai ce ne certaseram, iar el stand aici langa mine, ne vedeam zi de zi nu aveam id`ul lui.Verisoara mea, stand si ea tot aici in zona, credeam ca vb cu bebe acel tip cu care eram.Intr`un final i-am spus da si mie id`ul lui de messenger, ea mi l-a dat.eu in continuare am crezut ca este tipul cu care eram,m`am certat cu el pe messenger,m`a ascultat si la un moment dat mi-a spus:ma incurci domnisoar,iar eu nervoasa i-am spus:nu te incurc,si mi-a aratat poze cu el,intr-adevar cand am vazut ca nu este acel timp mi-am cerut scuze,am continuat sa vorbim, si a spus ca vrea sa ma cunoasca, a 2`a zi cand se intalneste cu verisoara mea(el fiind iubitul ei).am spus ok.a venit si ziua de 21 aprilie cand ne-am intalnit toti 3.cand l-am vazut iesi dn scara blocului mi-am spus in gand:va fi al meu cu orice pret.am facut cunostiinta, si am fost intr-un parculet toti 3. el uitandu`se numai la mine incontinuu.au inceput sa se certe ei 2.nu a mai durat mult timp si am plecat,el a venit sa ne conduca,mie fiindu`mi frica sa merg singura ca era destul de tarziu i`a zis lui sa ma conduca si pe mine.m`a condus,cand am ajuns in fata blocului meu a vrut sa ma pupe,iar eu i-am spus nu ca esti cu verisoara mea.mi-a spus ok,macar nr de tel mi`l dai? si i l`am dat, am tot continuat sa vb prin mesaje si mi-a spus ca ii place de mine si vrea sa se desparta de ea sa fie cu mine, si eu am acceptat.Verisoara mea aflase peste cateva zile, noi fiind la aceeasi scoala ea tot nu ma suporta, in fine au trecut toate acele momente.relatia noastra era perfecta 1, 2, 3ani si cva.pana in Decembrie 2010 cand am aflat ca eu am de fapt tumoare la creierul mik si sperantele mele de viata sunt 0 sa supravietuiesc operatiei,cand am aflat,l`am sunat plangand i-am spus lui,nu i`a venit sa creada, credea ca glumesc.dar vazand ca eu plang totusi m`a crezut si a inceput si el sa planga si sa ii spun ca nu este adevarat, dar i-am spus ca este.am fost la toti doctorii, sperantele mele fiind la fel.Intr`o zi l`am sunat si i-am spus:te iubesc dar te rog sa ne despartim pentru ca nu stiu ce se poate intampla cu mine, nu stiu ce pot pati.mi-a spus si el plangand ca ma iubeste si v-a ramane langa mine orice ar fi.eu refuzand.pana la urma am acceptat.a venit ziua sa plec sa ma operez.am plecat singura,fara ca el sa vina,motiv nu putea sa plece de la serviciu, am zis ca nu este nici o problema, o sa fiu bine.In momentul in care m`am aflat pe masa de operatie m`a intrebat anestezista daca sunt bine,iar eu i-am spus ca mi`e frica sa nu mor, atunci ea m`a intrebat daca am prieten si i-am spus ca da, si ea atunci mi-a spus sa ma gandesc la el. Operatia mea a durat 8 ore. dupa 8 ore(il cele 8 ore sunand`o pe mama sa o intrebe de mine,mama fiind distrusa nu a prea putut vb cu el, si i`a spus ca vb cu el cand ies dn operatie) m`am trezit, multumesc lui d`zeu am trait si nu am patit absolut nimic.cu masca de oxigen,fara ea nu puteam respira,etc(nu mai intru in detalii),am cerut mamei mele telefonul sa-l sun pe el sa-i spun ca traiesc, mama mi l-a dat si i-am spus ca traiesc si ca sunt bine.a inceput sa planga si mi-a spus ca ma iubeste, si eu la fel. zilele au trecut am stat in spital 1 sap jumate nu ma suna sa ma intrebe km ma simt deloc, doar daca il sunam eu.intr-o zi m`a vizitat la spital, a venit pentru ca a venit verisoara mea la mine.nu a putut sta f mult decat 10minute i`au dat voie.si au plecat.am iesit dn spital l`am anuntat ca vin acasa si mi`e dor de el, si`l astept la mine.cand am ajuns acasa mi-a spus ca nu vine ca e obosit si ca a 2 zi merge la serviciu, am insistat macar 5 min.pana la urma a venit(eu eram tunsa de totsad, inainte am avut un par f mare)am inceput sa plang cand l-am vazut trista de toate.am discutat putin deoarece 10 minute a stat.a trecut 1, 2, 3,4, zile o saptamana nu a mai venit la mine. Dupa o sap m`a sunat o prietena sa ma intrebe daca eu mai sunt cu bebe si eu i-am raspuns ca da si ea a zis atunci v-a trebui sa iti spun ceva,eu i-am spus ce, atunci ea mi-a raspuns ca eu d cand am plecat la spital el este cu o tipa, vazandu`i chiar.atunci am inceput sa plang am simtit ca mor.l`am sunat si i-am spus eu vb tu te rog sa taci.el a spus ce este,,puiu" eu i-am spus ai pe altcineva am aflat,te rog sa nu ma mai cauti niciodata,iti multumesc pentru tot,sper sa fi fericit,ca ai o fata care nu este in starea in care sunt eu,l`am rugat sa nu ma mai caute niciodata,si i-am inchis.el tot m`a cautat sa`mi spuna ca eu am locul meu in inima lui,si i-am spus daca il aveam nu facea ceea ce a a facut,si sa`si aminteasca cand el a fost bolnav stateam jos langa patul lui,ai alte vorbe.mi-a spus ca dc il ranesc cu asemenea vb, iar eu i-am spus ca aceasta este realitatea, mi-am schimbat numarul de tel.singura neavand voie sa ies dn casa, am incercat sa trec peste totul ce mi se intamplase, oricum simteam ca`l urasc.bineinteles ca ne-am mai intalnit dn greseala...si totusi au trecut 7 luni, nu pot sa tin la nici un baiat, m`a marcat f tare ceea ce mi s`a intamplat in aceasta rel de 4 ani. Oricum nu pot sa spun ca l`am uitat, dar l`am scus definitiv din viata mea.Si ma bucur ca am reusit sa trec peste toate. Sper ca n v-am plictisit cu povestea mea. Aveti grija de voi :*

| Aly_8138 a răspuns:

La inkeputul veri eu cu prietena mea cea mai buna am inceput sa umblam cu alta gasca in gasca aia era si el la inceput nu aveam nimic cu el doar o simpla pritenie dar dupa aia intr-o zi prietena mea ke mai buna Bubu si cu o prietenenade a mea Paty au inceput sa bata apropouri ca noi 2 ne potrivim noi am negat el intr-o seara mia kerut nr chiar daca eram prieteni nu aveam nr nu am vrut sa il dau in seara aia sh a 2 zi s-a rugat sa-i dau nr de tel i l-am dat si am vb prin msg si m-a intrebat daca vreau sa fiu cu el sh i-am rasp ca nu stiu ca ai dau rasp maine a 2 zi s-a rugat de mine sa-i dau rasp i l-am dat intr-un final si i-am zis da la inceput a fost doar o joaca dar dupa aia am inceput sa tin la el eram eloasa pe o fata Adelina chiar am sh batuto era frum seara de seara ieseam cu gasca stateam numai in brate cand ma supara tot el venea sa ma inpake pana intr-o zi cand a aparut un baiat pe nume Nelutu de cand aparuse el se rakise de mine nu prea ne mai intalneam ne kertam tot timpu pana intr-o zi cand neam desp peste cateva zile m-am dus la el sh l-am intrebat daca vrea sa ne impacam el a zis ca da neam inpakat eram cea mai ferikita in wekend a trebuie sa ma duc la varameavb cu el tot timpu luni seara am vb ogramada marti l-am sunat si l-am intrebare ke fake si a zis ca e in klub i-am zis distraktie placuta si i-am inkis telu mierkuri l-am sunat toata ziua nu a rasp sh joi de dim am primit msg ca vrea sa ne desp am plans 3 ore in baie in kontinu.peste cateva zile mi-au zis prietenele mele ca e cu o fta sh akea fata era chiar prietena mea Aina am aflat acum o luna ca era ea chiar de la kel mai bun prieten intotdeauna nu am sa-l uit si nici nu am sa uit akele 3 luni e zile cu el si toate klipele mele frumoase chiar sh acum ma mai gandesc la el intotdeauna va fi in inima mea. O sa vna alt baiat si poate n-am sa pot sa il iubesc atat de mult ca pe el.

| anonimsecretdiscret a răspuns:

Am si eu o poveste adevarata.e povestea dragostei mele.in clasa a-5a am cunoscut un baiat care parea sa fie cel mai dragut de pana acum.e cel mai bun din clasa l fotbal e dragut destept si frumos.insa nu aveam curajul sa-i spun vreodata.am tinut in mine dragostea pentru el nici macar prietenei mele cele mai bune nu i-am spus.parca aceasta iubire cnar fi existat.anii au trecut credeam ca l-am uitat dar nu cred ca era asa.am ajuns in clasa a 7-a am avut relatii intre timp dar parca nu ii iubeam ca pe ell.intr-o zi a incepu sa se dea la cea mai buna prietena meaa.in sufletul meu eram distrusa.pana la urma au devenit un cuplu.sufeream mult caci eu obisnuiam sa merg acasa cu prietena mea dar cand au devenit un cuplu ei mergeau tinanduse in brate si fericiti iar eu in spate trista si cu lacrimi in ochi.mi le ascundeam cat puteam dar durerea era si mai mare.devenind un cuplu credeam co sal uitdar cand sau desparitam simtit cv ciudat.eram trista entru ea dar si fericita...el a facut-o sa sufere mult.acum el rade de ea enervando sau cred ca inca o place.nu stiu.dar am observat ca a deveni mai dragut cu mine, e mai cald.cand ma uitcu ce caldura se uita la mine cad pe ganduri. oricum n-am stiut pana acum cum e s fii iubita de cel cel placi dar sper sa aflu.dar dc mar place ce ar trebui sa fac? a fost iubitul prietenei mele cele mai bune. sunt confuza dar il iubesc

| iulya415 a răspuns:

L-am cunoscut pe un site era dulce dragut dupa cateva lunii ne-am intalnit eram fericiti ne iubeam dupa 1 luna mi-am dat seama ca vom avea un copil dar tot dupa cateva lunii ne-am despartit eu am ramas cu copilul iar el cu gandul ca nu-i al lui cas o tarfa dar nu e asa al iubeam dar nu stiam sa eu arat acum el e cu alta eu cu fiu meu si amintirile as vrea sa mor sa scap de durerea din inima mea dar

| NascutSaFiuTrist a răspuns (pentru iulya415):

Nu mai gandi asa ai toata viata inainte durerea o sa treaca cu timpul si ai sa iti dai seama ca din durearea care o simti u, ai castigat un lucru minunat, copilul tau. Nimic pe lume nu este mai frumos decat rodul unei iubiri fie ea si de o luna. Traieste-ti viata macar pentru fiul tau si el are sa vada mai trz ca e fiul lui si D-zeu are grija de fiecare, mai devreme sau mai trz ai sa gasesti pe cineva care sa te iubeasca pe tine si pe fiul tau chiar daca nu este fiul lui. Viata, (chiar daca uneori este o curva nenorocita) merita traita pentru ca este data de D-zeu si noi nu avem nici un drept sa ne-o luam pentru ca nu noi ne-am dat-o. Ai grija de tine si de fiul tau si ve-i vedea ca timpul vindeca tot si cu putina rabdare mai trz ve-i culege roadele asteptari. Sa fi fericita si iubita!

| nel199 a răspuns:

A fost odata o fata si un baiat...
Intr-o zi se plimbau in parc.Ea intreaba:
-Ma iubesti?
-Nu stiu
A doua zi, el merse la scoala, dar ea nu era.
Merge acasa la ea.deschide un barbat.
-Buna ziua, Maria este acasa?
-Da, imediat.Maria,scumpo te chema cineva
-Buna, ce cauti aici?
-Am venit sa te vad.ce s-a intamplat? De ce nu mai dai semn de viata?
-Pentru ca nu stiu daca ma iubesti.auzind aceasta el pleca cu lacrimi in ochi.
Dupa 2 luni de cand nu s-au vazut, ea a venit la el.
-Salut, putem vorbi?
-Sigur.intra!
-Am venit sa iti dau o veste.sad
-Dar mai intai vreau sa iti zic ca te iubesc,. Vrei sa fi sotia mea?
-Aaaa...trebuie sa plec. vorbim mai incolo.si pleaca fugind
A doua zi baiatul se uita la stiri.Aude ceva interesant
''Maria Braila s-a maritat cu milionaru Bogdan Vela''
A ramas uimit.a sunat-o
-De ce ai facut asta?
-Pentru ca nu sti daca ma iubesti.si a inchis.
P.S=SPUNE CAT MAI REPEDE CEEA CE SIMTI, CA MAINE POATE E PREA TARZIU

| Mmg a răspuns:

Nu este o poveste prea captivanta, dar totusi este povestea mea.In ziua in care implineam 18 ani, una dintre cele mai frumoase zile pentru orice adolescent, l-am cunoscut pe el(A) la nunta unei verisoare.Recunosc ca mi-a atras atentia din prima clipa in care l-am vazut, insa am incercat sa pastrez distanta fata de el.Il surprindeam privindu-ma sau zambindu-mi, imi placea.Baieti tot sa fie,ma invitau sa dansam, nu acceptam fiind si foarte obosita, insa atunci cand l-am vazut pe el venind parca nimic in jurul meu nu mai era.M-a invitat l-a dans, asa cum speram, am acceptam, am stat de vorba.(asta a fost spre dimineata). Inainte de a pleca acasa mi-a dat numarul de telefon si mi-a spus sa ii dau un mesaj a doua zi pentru ca el nu are telefonul la el.Si cam atat in seaa respectiva.A doua zi am fost la verisoara mea, i-am spus cele intamplate(A fiind varul sotului ei) si m-a indemnat sa-i dau mesaj, cum am si facut ulterior.Am vorbit prin mesaje si am stabilit sa ne intalnim.Am continuat cu intalnirile cateva zile pana am decis sa fim impreuna.A fost minunat, il iubeam si credeam ca si el ma iubeste, ne petreceam tot timpul impreuna, noapte si zi. Timp de 7 luni nu ne-am despartit decat cand eram eu la scoala si el la serviciu.Eram foarte geloasa si posesiva, vroiam sa fie doar cu mine, dar nici el nu se despartea de mine o clipa.In luna martie ne-am certat, atunci am crezut pentru prima data ca nu mai are rost sa continuam; am mai avut mici certuri care nu tineau mai mult de 1 zi.Ne-am intalnit sa vorbim, sa-i spun ca relatia noastra nu mai are nici un rost si pana la urma m-a convins sa ne mai dau o sansa pentru ca ne iubim, spunea ca nu poate sta fara mine, ca ii multumeste lui Dumnezeu ca m-a intalnit.Eram foarte fericita. Vroiam sa ne mutam impreuna, parintii ne sustineau, erau de acord.Ne doream un copil, desi eram prea mica stiam ce vreau, il vroiam pe el pana la adanci batraneti, ne faceam planuri, dar nu a fost sa fie.In luna aprilie am aflat ca purtam in pantece rodul iubirii noastre, ne-am bucurat enorm, plangeam si radeam de fericire.Am hotarat sa nu spunem nimic pana nu vedem ce se intampla. Dupa nici 2 saptamani s-a schimbat tot intre noi, era din ce in ce mai rece, nu mai stateam amandoi.Incercam sa-l inteleg, ii ceream explicatii si asta l-a facut mai mult sa se indeparteze. Ajunsese sa imi spuna ca nu vrea copilul ca a realizat ca nu se simte pregatit.Am spus ca ma voi descurca singura.Pana la urma la inceputul lunii iunie ne-am despartit.Eram disperata, nu stiam ce sa fac, persoana pe care o iubeam ma ignora.Ne-am mai intalnit, am mai vorbit, imi spunea ca ma iubeste dar ca nu stie ce se intampla cu el.Am ascuns sarcina de toti din jurul meu, de parinti, prieteni.Eram singura, el nu mai era.Am decis impreuna cu el sa renunt la copil, dar nu am putut, am fost la medic, dar nu am facut asta.Imi facea rau intentionat, cand burtica incepuse sa creasca ii spuneam sa puna mana ca misca si nu vroia, se uita cu ura, incercam sa-l fac sa-si iubeaca macar copilul daca pe mine nu mai vroia.Pentru ca era vacanta de dupa bacalaureat vroiam si eu sa ma relaxez si in ideea aceeasta si cu scopul de a-l face gelos am plecat la munte cu niste prieteni.Acest lucru m-a costat foarte mult. Datorita vacantei mele l-a munte, datorita stresului si supararilor la nici 2 zile dupa ce am ajuns acasa am avut dureri ingrozitoare de burta.Il sunam ingrozita, nu imi raspundea; cand intr-un final mi-a raspuns si i-am spus prin ce trec mi-a spus:"SI EU CE VREI SA ITI FAC?"Am inchis telefonul.Noroc cu mama mea care era acasa si in momentul acela cand a vazut ce mi se intampla si-a dat seama de tot.Am ajuns la spital, am nascut un baietel perfect sanatos, dar mort.L-am sunat sa ii spun, a venit imediat la spital, era trist sau este un actor foarte bun pentru ca inainte spunea ca indiferent de ce se va intampla nu va ramane cu mine si nu il va interesa.A avut grija de mine cat am stat in spital si cateva zile dupa.Imi spunea ca ma iubeste ca altfel nu statea cu mine, dar se purta foarte urat. Spunea ca ii este mila de mine, dar nu vroiam mila lui, imi doream sa fie omul de care eu ma indragostisem. Dupa 2 saptamani de la nefericire ne-am despartit definitiv, el a spus ca vrea sa fie fericit, sa se distreze, ca nu se simte pregatit de o relatie.Si in septembrie ne-am despartit definitiv.Am avut luni la rand in care tot imi amintea de el, nopti nedormite, ii trimiteam mesaje, ma umileam, nu puteam intelege.Incepusem sa am o dragoste, obsesie pentru el si o ura, toate amestecate.Nu stiam ce simt,il veneam intamplator pe strada, in pub-uri, terase. Dupa un timp nu ne mai vorbeam deloc, il ocoleam, dar imi doream sa il si vad sa ii vorbesc.Mi-am luat inima in dinti intr-o zi si l-am sunat, i-am spus ca nu l-am uitat si ca as vrea sa ne impacam.Raspunsul lui nu a fost nici da nici nu.Atunci am inteles ca trebuie sa fac orice este posibil sa-l scot din mintea si sufletul meu pentru ca imi bateam joc de mn.Pe data de 8 martie ne-am intalnit intamplator intr-un club, m-a salutat i-am raspuns si pentru prima data am simtit ca iubirea mea pentru el nu mai era atat de intensa. Aveam in minte doar cat rau mi-a facut, il uram, stiam ca va ramane in mintea mea.A doua zi i-am spus mamei tot ce se intampla cu mine si mama a spus: "Cel care va fi pentru tine nu ti-l ia nimeni".Si s-a dovedit a fi adevarat.In aprilie de ziua lui am avut puterea sa il sun sa-i urez la multi ani, prieteneste, ba chiar l-am invitat la o cafea sa-i spun ca nu ii port pica si ca ii doresc tot binele din lume.In ultimul moment m-a anuntat ca nu poate veni, era in noapte de paste.Prietenii ma sunau sa ma duc la o petrecere si cum el urma sa nu mai vina am acceptat propunerea prietenilor mei.Acolo am cunoscut un baiat care mi-a atras atentia, nu fizic ci prin felul lui de a fi. Avand un prieten comun am tot iesim in oras, pana cand intre noi s-a infiripat ceva. Uitasem complet de relatia trecuta si am hotarat ca trebuie sa o iau de la capat. Dupa numai 3 saptamani ne-am mutat impreuna si acum urmeaza sa ne casatorim.Sunt foarte fericita, il iubesc mult, ma iubeste, stiu ca el este alesul, asa cum mama imi spunea.Am inceput o noua viata alaturi de el si stiu ca ma pot baza in orice moment pe sprijinul lui.Nu o sa mai repet greseala.Si pentru toti cei care ati suferit sau suferiti din dragoste sa stiti ca nu este capat de lume, trebuie doar sa vreti sa fi-ti fericiti!

| Cristina_2408 a răspuns:

Am sa iti spun povestea mea... Totul a inceput pe 20 august 2007 aveam pc stricat si impreuna cu vara mea cautam pe cineva sa il faca, vara mea isi aduce aminte de un prieten de al ei care tocmai venise din bucuresti de la munca care stia foarte bine cum se repara asa ca am luat numarul si am sunat deodata o voce foarte dura a raspuns si m-a intrebat cine sunt si ce vreau i-am spus numele meu si i-am spus ca am nevoie sa imi faca pc a spus ca ma costa un bidon de bere am fost de acord si mi-a spus sa il astept la el in poarta vara mea stia unde sta asa ca am pornit spre el.Cand am ajuns am asteptat 10 minute in plus dar a ajuns am ramas uimita cand l-am vazut era inbracat in portocaliu era cat mine de inalt niste ochii caprui verzuri foarte frumosi si niste buze senzuale am ramas blocata el a inceput sa rada am facut cunostinta si am pornit spre casa mea el se uita foarte insistent la mine in timp ce imi repara pc-ul sora mea a inceput sa tipe el foarte curios m-a intrebat daca ma comport ca sora mea.i-am raspuns ca nu si a mi-a spus ce bine m-am speriat el i-a spus verisoarei mele sa iesim in gradina dar ea il placea si nu mi-a spus nimic am facut rost de id lui de mesenger si i-am dat add cand m-a vazut a inceput sa imi dea multi pupici si eu la fel si mi-a spus ca sunt pupacioasa si m-a intrebat daca sunt asa si in realitate si i-am raspuns ca da si eu bateam apropuri ca vine balciu si nu am prieten la care el mi-a raspuns : "Da ce ai cautat si nu ai gasit?"l-am intrebat daca are prietena si mi-a raspuns sincer ca are dar este plecata in alta tara si s-a racit relatia lor asa ca am cazut de comun acord sa fim impreuna doar cat este balciul la noi in oras ne-am intalit in gradina prima seara cand toti prieteni lui ne-au vazut impreuna au mutit era asa frumos se comporta minunat :X imi facea toate mofturile trecuse balciul si noi tot impreuna eram era asa frumos in fiecare zi venea la mine la cafea! a fost asa pana in septembrie pe 7 cand a venit prietena lui el i-a spus verisoarei mele sa`mi spuna dar ea nu mi-a spus seara ne-am intalit era pentru prima seara cand vroiam sa-i spun cat de mt il iubesc la care el imi spune ca a venit ea acasa s m`am intors cu spatele sa plec ma apucat de mana si mi-a spus stai nu pleca ca eu pe tine te vreau atunci am simtit ca plutesc de fericire dar mai bine nu mai continuam totul era bine pana in luna octombrie chiar cu o saptamana inainte de majoratul lui m-a inselat dar nu a durat mult chiar in ziua majoratului lui ne-am impacat a fost o seara minunata spunea tuturor cat de mult ma iubeste si ca nu ma va lasa niciodata si uite asta timpul a trecut multi imi spuneau ca nu este de mine ca e golan eu nu credeam a trecut si iarna si primavara de ziua mea a venit la mine am stat cu prieteni mei a fost frumos dar vine vara si el pleaca la balci tot felul de fete gasea si a venit acasa in august de balci eu lucram cu matusa mea la mici o ajutam de fapt si el lucra la parasuta pe 23 august noi faceam un an in ziua aia a plecat de dimineata si a venit seara mort de beat a venit unde lucram a cerut o bere eu am inceput sa plang si el ma intreba dc plang ce am patit si l-am intrebat daca stie ce zi era atunci el a raspuns ca ziua mea de bautura zic in cat suntem el a spusa 23 august zic si ce este azi el se gandea la care prietenul lui raspunde azi faceti un an a ramas blocat uitase nu`mi venea sa cred dar nu i-am spus nimic am tacut si timpul a trecut inca un an certuri m-a insela si tot asa eu mereu il iertam am facut 2 ani si tot atunci de balci si-a gasit o fata blonda cu care m-a inselat pana in iarna cand am aflat si el a plecat in spania a stat acolo s-a despartit de ea ne-am impacat in iunie a venit acasa.a fost frumos dar a stat doar 2 saptamani si a plecat din nou si a stat pana in mai anul urmator eu l-am asteptat a venit si era totul frumos venea la mine totul bine dar colega mea de banca si o prietena foarte buna il placea ea statea singura in apartament doar cu sora ei si l-a luat avea si bani si pe el il atrageau bani ei erau impreuna pe ascuns dar sa aflat si el a parasit`o apoi s-a angajat sofer pe masina eram asa fericita insfarsit facuse si el ceva bun si eram fericiti a durat asa pana mama mea a venit din afara mama la placut foarte mult si el i-a cerut niste bani mama i-a dat dar el nu ia mai dat si spunea la toti ca el nu este cu mine mama s-a suparat si mi-a spus sa-l las uite ca se apropie balciul din nou si anul acesta urma sa facem 3 ani inca vorbim zi de zi la telefon si m-a intrebat de ce l`am parasit din cauza banilor si i-am raspuns ca nu.doar din cauza prietenilor lui si pentru ca fuma iarba si vorbea aiurea si mie nu`mi mai dadea atentie si numai suportam atata durere pentru ca m-am si imbolavit din cauza lui am facut ulcer pe sistem nervos si el mi-a dat dreptate si vreau sa va zic un lucru il iubesc si acum mai mult ca la inceput si astept cu nerabdare sa-l vad acasa il visez in fiecare noapte este baiatul cel iubesc nu este perfect dar inca mai sper ca pot sa-l ajut sa fie om din nou cum era la inceput! nu doresc la nimeni sa fie ca mine dar asta este asta sunt eu

| Lingurar_Denisa_1995 a răspuns:

Sti frumoasa si besti?
citesteo fata daca vrei povesti de dragoste

| zve a răspuns:

As vrea sa va spun o istorioara foarte interesanta nu stiu daca o sa va placa dar sper.ma stiu cu un baiat de la gradinita si tucma de atunci am sentimente fata de el.cind eram mici am aflat din cunoscuti ca si lui ii place de mine dar mam prostit si am mintit ca nu imi place de el ci cu totul de alt baiat.de atunci am observat ca s-a racit fata de mine si ca vroia sa ma faca geloasa cu o prietena de a mea.am devenit o coopila rasfatata, mofturoasa si incepusem sai displac. in clasa a 7 m-am schimbat complet am devenit mai vesela si de fiecare data incerc uneori sa-l fac foarte gelos si uneori mi se pare ca mi se primeste.intro zi prietena mea carolina a spus ca a visat un vis cum eu cu el ma sarutam la o discoteca.azi am aflat ca miine o face si as vrea sa se indeplineasca visul deoarece mie imi place foarte tare de el si mi se pare ca si lui de mine.cred ca el stie de sentimentele mele fata de el si de fiecare data el incearca sa ma faca geloasa cu o fata din clasa noastra.dar am observayt ca lui nu-i prea place de ea.imi pare rau ca azi m-am certat cu el deoarece l-am facut in tot felul de la un fleac si m-am suparat si mai tare cind si el m-a facut la fel.nustiu dar eu foarte des am incercat sa-l uit dar n-am putut cred ca el este prima si ultima mea iubire. apropo vainteresati citi ani am eu am degraba 13 ani si el la fel. anul acesta toti prietenii se mira cum sunt dar nu stiu ce creede el despre mine.intro zi l-am rugat pe un coleg sal intrebe daca ma place insa si acelui coleg ii place de mine si m-a mintit ca nu-i place de loc.eu m-am suparat pe el deoarece am crezut ca si lui ii plac ede mine dar pe urma am aflat ca colegul m-a mintit si ca nici nu l-a intrebat mi-a aparut spranta ca are ceva sentimente.cind sintem doar noi doi mii rusine sa vorbesc cu el cum si lui ii rusine sa vorbeasca cu mnie deoarece fiecare crede ca nu ne iubim.as vrea intr-o zi sa am curajul sa-i spun tot ce am pe suflet insa nu stiu cum si astept primul pas de la el.nu sunt sigura daca si lui iip lace de mine la fel de tare ca si mie de el.

| Atat_Mihai_1993 a răspuns:

Intr`o zi …fata i`a spus baiatului ca daca ar putea vedea lumea s`ar marita cu el. Dupa ceva timp..cineva i`a donat o pereche de ochi.Atunci ea a vazut totul …si pe prietenul ei.Acesta a intrebat`o :-Acum ca poti vedea …te mariti cu mine?
Fata a ramas socata cand a vazut ca prietenul ei este orb, si i`a spus :-Imi pare rau.dar nu ma pot marita cu tine ca esti orb! Prietenul ei s`a ridicat sa plece ..si cu lacrimi in ochi i`a spus :
-TE ROG SA AI GRIJA DE OCHII MEI …!

| deeashh a răspuns:

Am si eu o poveste mica happy sper sa va placa.
Eram doar o copila. Inca nu stiam ce inseamna sa iubesti pe altcineva in afara de mami, tati si fratiorul happy Intr-o zi am iesit pe afara cu fratale meu (care e mai mare cu 4 ani) si inca cativa prieteni de-ai lui. M-am indragostit de C de cand l-am vazut si am incercat timp de o jumatate de an sa fiu cu el. Pana la urma m-am lasat balta, dar dupa o saptamana m-a intrebat el daca vreau sa fiu cu el. Eram atat de fericita incat am inceput sa plang. El a luat-o ca pe o joaca, voia sa stea cu mine putin si dupa sa se desparta de mine, dar dupa o luna s-a indragostit de acea mica copila. Din pacate, el statea in oras si eu la tara si ne vedeam doar in vacante si uneori in weekend-uri. El a inceput sa vina in fiecare weekend la tara ca sa ma vada pe mine. Primele 6 luni au fost cele mai frumoase, dar dupa ceva timp am inceput sa ne certam din nimicuri. Ne certam din ce in ce mai des. Cu 4 zile inainte sa facem 11 luni, ne-am certat ca de obicei, dintr-un nimic. I-am zis ca nu mai suport si ca vreau sa ne despartim. El a incercat inca 2 saptamani sa fie cu mine, dar eu l-am refuzat de fiecare data. Dupa 2 luni dupa ce ne-am despartit el si-a gasit o noua prietena si eu m-am facut ca nu imi pasa, dar m-a durut. Dupa un an, eu am intrat in clasa a9a si m-am mutat in oras. Am inceput sa ies cu cativa prieteni si cu el, dar noi eram doar amici. Eu am fost cu altii si el tot cu acea fata a ramas. Acum au trecut 2 ani si cateva luni de cand ne-am despartit si eu inca mai port inelul care mi l-a dat. Eu si acum il iubesc si cred ca si el mai tine putin la mine. El pleaca la facultate acum si mi-a zis macar pana pleaca sa putem sa ne comportam cateva seri ca niste iubiti de dragul vremurilor bune. Acuma mai iesim din cand in cand seara si ne plimbam prin parc si vorbim, da eu vreau sa raman cu el, dar situatia nu mai imi permite asta. Acum ma gandesc: ce s-ar fi intamplat daca nu ma desparteam atunci de el?
Stiu ca nu o sa-l uit prea curand. Niciodata nu am crezut ca cineva poate iubi atat de mult si atata timp, dar uite ca se poate.