| Cuky a întrebat:

Imi spuneti si mie cand incepe Eurovision si Masterchef?

1 răspuns:
| Eu186958 a răspuns:

Eurovision: În perioada 06.02 - 14.02 este programată preselecţia (piesele vor fi interpretate pe negativ, în faţa juriului), după cum urmează: 6 februarie - Iaşi; 8 februarie - Cluj; 10 februarie - Timişoara; 12 februarie - Craiova, 14 februarie - Bucureşti.

Pe 18 februarie vor fi anunţate piesele care vor intra în concurs (minimum 24, maximum 28).

Preselecţia naţională Eurovision 2013 va include două semifinale, pe 23 februarie şi 24 februarie, şi o finală, pe 9 martie (cele 12 piese rămase în concurs în urma semifinalelor).

Citeste mai mult pe REALITATEA.NET: http://www.realitatea.net/......89861.html

masterchef:6 Octombrie 2012, incepe Masterchef sezonul 2.