| devon a întrebat:

In ce meseri poti folosi fizica, matematica, informatica?
P. S.: fara profesor

Răspuns Câştigător
| TitiDrLove a răspuns:

Te ajuta tic-ul? rolling on the floor))))) catalin taci ca nu ai nici o treaba cu informatica, esti varza!
tic-ul reprezinta competente digitale(pur si simplu inveti sa umblii pe software)
informatica reprezinta limbajele de programare cu care creezi programe, software - e total diferit!
informatica fara matematica nu se poate! daca esti bun la astea 2 poti sa ajungi programator, sa creezi software-uri sau programator web...

2 răspunsuri:
| CatalinAlex a răspuns:

Fizica si matematica iti trebuie daca esti inginer, arhitect, de obicei meserii care se ocupa cu proiectaerea. informatica e mai mult pentru cei care vor sa urmezu o meserie ca programator sau depanator, dar t.i.c.-ul te ajuta f mult

| Alice a răspuns:

Informatica.:*