| alexaalexandra a întrebat:

Niste statusuri happy/triste? fundita pentru cat mai multehappy

Răspuns Câştigător
| KidDo_4008 a răspuns:

Baietii rai trebuie` sa invetze sa iubeasca fetele cu 2 fete

Si`mi amintesc cum radeam acum o vreme. acum ii mai vad razand doar cand au seringa`n vene!

Inca mai ai o viata in fata. te intrebi si u dk e consolare sau pedeapsa!

Nu judec pe nimeni. le dau direct o sentinta durawinking

Imi place ce vrajeala conduci. da` pune frana ca te lovestiwinking

Speranta`i cea mai mare curva. care exista pe acest pamant. traieste cu fiecare. si totsi traim cu ea in gandwinking

Vrei sa incerci da` nu ai curaj. vrei sa ma atingi da` totu`i un miraj! renuntsa la vise. sunt lucruri interzise. sunt doar idei fixe! nu pot fi atinse!; x

Am tot ce`mi doresc. am imaginatie!

Nu distrug visele… injectez speranta :X!

mi-a zis tata odata o vorba desteapta. nu alerga dupa carutsa care nu te astepata. d`aia iti zic. esti liber ca o colibri. si daca e sa`mi dai papucii. da`mi pe gri big grin

Anormal de normal si totusi provocator de altfel

Spune`mi tu daca nu. daca nu iti vine sa`mi dai pe tava sufletu big grin

Crede in zane si uita de zmei. crede in dorintse implinite la 3. crede ca intr-o zi el iti va zambi. crede de soarele de dupa ploi

Nu ma face sa plang ci da`mi doar 3 motive sa rad

Starea mea de cristal nu mai are baterii

O femeie trebuie sa aiba ultimul cuvant in orice cearta; orice spune un barbat dupa aia e o noua cearta

4 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

1. tristete amara/coboara si-omoara/speranta din mine/si tot.

2. daca as fi copil mama mi-ar spune ca totul va fi bine, daca as fi copil mi-as lua jucarie si as uita totul, daca as fi copil o gluma m-ar binedispune, dar nu sunt, azi toate astea ma streseaza, as vrea sa mai fiu macar acum putin copil…

3. credeam ca daca ai aripi: zbori usor si-ating un nor, dar eram cu capul in nori, zborul e periculos, depinde cu cine zbori…

4. azi sunt putin trist, probabil ca tristea e din afara, daca ar fi din mine as fi prea trist…

5. sa stii ca te iert/nu vreau sa astep/si chiar de ma doare/iubirea-i mai tare.

| daniDeeDee a răspuns:

Vezi tu...nu pot sa te uit, fiindca te iubesc prea mult, insa tie ti-e usor, iar mie imi vine sa mor.

Nu imi dadusem seama ca umezeala din ochii mei daduse pe afara,
mi-am sters repede obrazul cu palma si,
sigur ca da, lacrimile tradatoare erau acolo, dandu-ma de gol!

Cu lacrimile frante…Cu sufletul pierdut…Privirea-n pamant…Un singur cuvant…

Plang de durere… sunt singur si trist, te vreau inapoi… intoarce-te si fa-ma din nou sa zambesc…

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alergam dupa fericire pana departe, fie pe mare, fie pe uscat; dar fericirea e aici, aproape.

| WepsA a răspuns:

Fericirea apartine celor care stiu sa o faca sa astepte.