| Dana_9297 a întrebat:

Oare ce simte pentru mine? Anul trecut am cunoscut un baiat pe care la inceput nu il suportam din mai multe motive.chestia e ca el vroia sa ne intelegem bine.Pana si ign de pe mess ne-am dat si nici macar nu ne mai salutam cand ne vedeam prin scoala.Acum am ajuns sa vorbim din nou, dar mai mult pe mess decat personal. Cu timpul am ajuns sa tin la el si inca foarte mult si am incercat sa il uit cu un alt baiat pentru. ca stiam ca niciodata nu o sa putem fi impreuna, insa nu l-am putut uita. O prietena de-a mea i-a spus ce simt pentru. el dar el i-a zis ca nu are ce face. Am iesit in parc impreuna cu o prietena, nu dupa mult timp ne-am intalnit intr-un club si ma privea foarte insistent. Eu am incercat sa il ignor la sfatul prietenei mele dar el a venit si m-a luat la dans, ne-am distrat foarte bine recunosc ca el a fost putin ametit. Dupa un timp pe ritmul unei melodii m-a sarutat si inca cu o foarte mare pasiune si dorinta. M-a chemat afara, acolo i-am zis ca nu e bine ce facem dar el m-a sarutat din nou si mi-a intrebat ca nu am vrut niciodata sa facem asta? iar eu i-am spus ca ba da. I-am mai zis ca in cealalta zi nu o sa isi mai aminteasca nimic dar el mi-a zis ca ba da.In club am dansat iar si ne-am sarutat, de abia m-a lasat sa plec. Pe mess am vorbit dar mai cu raceala si nu demult timp se da la o colega de-a mea si vorbeste cu ea prin msg. Nu stiu ce sa mai cred crying...Prietena mea imi spune ca vrea sa imi faca in ciuda dar eu nu stiu ce vrea.As vrea sa fiu cu el dar cand vad ce face vreau sa il uit. Nu stiu ce sa fac. Ce ma sfatuiti?straight face

Răspuns Câştigător
| zuzzyxD a răspuns:

Pai initial cred ca ar trebui sa il intrebi si pe el daca isi mai aduce aminte de seara aceea in care ati fost voi doi la club. Si sa ii spui ce simti pentru el si acum. Chiar daca fetele de obicei nu spun ceea ce simt pentru ca sunt orgolioase uneori sau pur si simplu nu vor sa para disperate in ochii celui pe care il plac, e mai bine sa spunem ceea ce simtim..In multe cazuri au de pierdut cele care le spun, poate pentru ca un baiat poate pe urma sa`si ``bata joc de ea``. Adica sa o tot cicaleasca pe tema asta. Dar de cele mai multe ori pierd multe neexprimandu`si sentimentele. Poate ar trebui sa ii spui si in acelasi timp sa il intrebi si tu pe el daca simte sau nu ceva pentru tine. Poate nu chiar direct ci doar dupa ce va apropiati`. Astfel vei putea sa il intrebi si de chestia cu colega ta. Ar trebuii sa incerci sa vorbesti mai mult cu el..Si daca vorbiti mai mult pe mess sa incepi tu o conversatie pentru ca nu cred ca i`ar displace. Si dupa un timp ai putea si asa sub forma de gluma de exemplu` sa ii zici sa iesiti sa va distrati, ca amici. Si chiar daca nu o sa fiti doar voi doi. Cine stie`batting eyelashes. Multe bafta`!:* Sper sa poti sa fii cu el asa cum iti dorestilove struck Si sa te iubeasca si el la fel cum cred ca incepi tu sa il iubesti:*

3 răspunsuri:
| asTaMiktzo0fo0liTa a răspuns:

Poate vrea sa te fc geloasa nu ii da atentie si fate ca nu te inereseaza si fa si tu acels lucru cu alt baiat si pe urma sa vezi cum reactioneaza elwinking

| madalina_3699 a răspuns:

Are orgoiu sau a vrut sa isi bata joc de tine daca a vrut sa isi bata joc de tine ma refer ca a vrut sa te includqa pe lista lui de fete azute in plasa iar daca ne referim la orgoliu te place ca altfel nu ar face ce face

| zuzzyxD a răspuns:

Aaa. Si inca ceva. Daca vrei sa il faci gelos. Poate nu il intereseaza ceea ce faci. Sau daca si el te place si a vorbit cu colega ta chiar din acest motiv poate ca dupa ce o sa vada ca esti cu altcineva o sa isi de`a seama ca te-a pierdut si daca are si orgoliu poate nu o sa isi mai bata capu`sa vorbeasca din nou cu tine si sa mai insiste. happy.