| anonim_4396 a întrebat:

Oare de ce unii viseaza foarte foarte rar, pe cand altii aproape in fiecare noapte? Exista vreo explicatie medicala?

4 răspunsuri:
| Twatwaffle a răspuns:

Oamenii viseaza toata noaptea, insa in general visele dureaza intre 3-6 secunde,asa ca se succed o groaza intr-o noapte,astfel incat, cand te trezesti, iti aduci aminte doar ultimul vis, poate si penultimul, dar in rest uitam totbig grin(oboseala etc.)

| PeaceDay a răspuns:

Din cate stiu eu, toti oamenii viseaza in fiecare noapte, dar majoritatea uita visele.

| GreenEyed a răspuns:

Eu cred ca toti visam, dar unii uita ca au visat si zic ca nu au facut-o.Cand ma trezesc cateodata inca stiu ce am visat.dar daca nu ma gandesc deloc la asta si incep sa ma gandesc la alte chestii uit complet visul.

| Pitbull305 a răspuns:

Poi uni au imaginatia bogata iar uni o au mai saraca.