| SimonaBubu a întrebat:

Oare in viitor o sa fie o generatie mai buna?

8 răspunsuri:
| SEMIHA a răspuns:

Din păcate, nu. Totul se degradează în timp. Sunt și excepții desigur. Dar prea puține și ele nu se pot numii o generație din această cauză.

| Plato a răspuns:

Deocamdata se anunta vremuri grele...

| pagliaci a răspuns:

Cu siguranta.

| ANAHsneaman a răspuns:

Bună!
Sa știi ca întrebarea asta e de când lumea și pământul!
Fiecare generație actuala o judeca pe cea viitoare! Fapt dovedit și din răspunsurile voastre! Trebuie sa admitem ca timpul nu sta în loc, iar lucrurile sunt mereu în permanenta schimbare!
Noi doar ne exprimam niște opinii, însă nu vom știi cum va fi în viitor!
Daca e sa facem un mic exercițiu sa ne întoarcem în timp, prin anii 1940 generația de atunci era,, fericita,, sa zicem, însă condițiile de trai nu erau cum sunt acum.
Însă datorita generațiilor viitoare, acum se bucura de altfel de condiții fata de vremurile de atunci.
Ceea ce vreau sa evidențiez e ca viitoarele generații vor aduce și schimbări o data cu ele. Care pot fi bune sau mai puțin bune. Depinde!
E bine sa le încurajăm și sa le ghidam spre lucruri bune, sa le învățăm din greșelile noastre, atunci cu siguranță va fi bine!
Însă mai toți nu știu decât sa judece și nu se implica deloc, însă pretenții au! E corect asa?
Asta e strict părerea mea! O respect pe a celorlalți, însă am dreptul sa nu fiu de acord cu ele!
Numai bine!

| Hristos a răspuns:

Cat costa castile?

| RAY a răspuns:

Pe noi ne asteapta viermi, ce conteaza cum va fi viitorul, conteaza prezentul, lasa viitorul, prezinta-te la vot voteazati viitorul, asa se face viitorul din prezent, cum ar fi generatia germaniei daca nu se facea nimic dupa 1945? praf si pulbere asa era, asa era Berlin si multe alte state

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Generatia care vine din urma, si trebuie sa-mi plateasca pensia, o sa fie formata de internetisti, gamer-isti, si oameni fara meserie, care vor sta cu parintii pana la adanci batraneti, in aceeasi casa sau apartament. Si unde sa mai pun ca toti sunt deprimati, ca stau la pc in casa, si ca de ce nu au ei prieteni?
Pai daca stai numai in casa.
Sa vezi depresia dracu cand termini liceul si trebuie sa te duci la munca laughing)

| aXy99 a răspuns:

Da, evident.