| alexutza222 a întrebat:

(funda+voturi)Buna. Le dati dreptate batranilor(si nu numai) care se plang de tanara generatie. Oare e dracu chiar asa de negru?

Răspuns Câştigător
| RoxxuInna a răspuns:

Nu niciodata nu le dau batranilor dreptate in leatura cu chestii de genu si draq nu este in niciun caz negrulaughing

3 răspunsuri:
| Mayyyyyy a răspuns:

Alexuta.batranii sunt multi mai invarsta decat noi,si ar trebui sa-i respectam, ei poate nu inteleg ce face noua generatie pentru ca ei sunt mai invarsta si pe cand erau ei copii nu se preceda ca acum, la ei orice lucru prostesc fc de cineva mai tanar e o problema ce sa facem? fundita...plizz?

| AlexiaClaudia a răspuns:

Eu zic ca da. Imagineaza ti tineri care incep cu drogurile, cu sexul de la o varsta frageda, care injura si vorbesc extrem de urat, care nu mai de bunele maniere nu stiu, iar nesimtirea la ei este pe culmea disperarii. Tineri care se bat, distrug, care nu stiu sa respecte, care nu mai de invat nu vor sa vorbeasca, se cred mari smecheri. Putini mai au in ei bunul simt, de cativa Romania se poate mandri. Si cand te gandesti ca aceasta tara nu demult era infloritoare cu oameni, adevarati nu stiu cum sa ma exprim mai bine. Ei au luptat pentru oamenii din viitor, de acum, si au dat viata pentru un viitor mai bun iar altii niste nesimtiti care nu respeta sacrificiul acestora. Nu vor sa traiasca, se cred regii pamantului, uneori victime, isi distrug si ei viata dar si a celorlalti.

| crysstyna_8465 a răspuns:

Ceau! pai pe de o parte le dau dreptate ca tineretul din ziua de azi este cam exagerat: d.p.v. vestimentar mai ales unele fete care merg pe strada mai mult dezbracate decat imbracate, nu zice nimeni sa nu fi in pas cu moda dar unele exagereaza, si in plus mai e si situatia scolara ca unii tineri nici macar nu invata, dau cu banul si au note mai mari ca cei care invata. si vezi cate se intampla in Romania, decat sa munceasca se duc mai bine si fura sau pune tata o pila buna sa nimereasca la un birou sa stea toata ziua si vocabularul tinerilor din ziua de azi lasa de dorit.dar batranii mai exagereaza pentru ca daca vad un tanar gelat vai doamne, daca vad o fusta scurta iar la fel, dar in unele privinte au dreptate...