| RAY a întrebat:

Monogamia va disparea oare in viitor?

10 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Nu cred ca va disparea vreodata dar nici nu cred ca va ramane forma dominanta de organizare a relatiilor.

Deja ratele de divort sunt la cer, e doar o problema de timp.

| Holiday a răspuns:

Monogamia la oameni se refera strict juridic la faptul ca poti avea un/o singur/a sot/sotie in acelasi timp.
Ideea cu sexul doar cu un partener toata viata se refera la alte specii de animale.
Iar la plante inseamna cu totul altceva, respectiv unisexuate.
Conform dex. Restu-i poezie si lipsa de cunostinte lexicale.

Nu va disparea pentru ca are unele beneficii administrative.

| Hammurabi a răspuns:

Nu. Nu se va întâmpla.

| Plato a răspuns:

Am incredere ca omenirea nu poate degenera in asemenea hal.

| Emma30555 a răspuns:

De tot probabil ca nu dar cred ca va fi mai corect în viitor în sensul ca dacă va exista va fi mai sincerea nu impusa și de fațada

| Endoryus a răspuns:

Niciodata

| RAY explică (pentru Endoryus):

De ce? ne indreptam incolo

| Carinaaaaaaaaa a răspuns:

Sa speram ca nu.

| Arakiss a răspuns:

Ha, ha. Nici n-a existat vreodata daca te referi doar la sex.
Cati barbati sau femei crezi ca exista care pot spune la sfarsit eu am avut doar un singur partener toata viata?
Probabil sunt mult mai multi care n-au avut niciunul, dar doar unul singur nu cred.

| Escu0 a răspuns:

Tot ce-i posibil!