| SmallSmile a întrebat:

Presupun ca adaug numai chesti despe iubire laughing oricum am sa pun o intrebare destul de simpla, dar pentru mine este dificila.

Asa in fata blocului meu sunt doi baieti, cum am mai spus ii cunosc de foarte mult timp, adica am pretrecut impreuna ani buni. Si am inceput... mai demult sa-i plac pe amandoi.Eu cunosc diferenta dintre a place pe cineva si a iubi, dar cand stau sa ma gandesc bine, ii iubesc foarte mult. Dar mi-e frica sa nu fie decat o iubire prieteneasca.Imi place sa stau cu ei si singura data cand nu ma vad cu ei este scoala, mai sunt momente cand ma intalnesc cu unul dintre ei. Totusi intrebarea mea este urmatoare : "Cum iti dai seama ca iubesti pe cineva? Adica nu sa-l/s-o placi. Si care este diferenta dintre cele doua lucruri?" Cand ma uit la amandoi simt ca imi ia inima din loc, adica la comportament sunt cat se poate de normala, adica asa cred pentru ca nu ma comport diferit de ei de cum ma comportam de obicei.
Acum nu-s nici eu sigura de ceea ce gandesc ei despre mine si sunt cam curioasa, poate un pic big grin Sa-l numim pe unul dintre ei R happy. Eh... el se comporta de la un timp de vreme diferit adica, inainte era decat buna, ce faci? cum o mai duci? facem o partida de fotbal si gata. Pai acum face tot felul de chesti si imi cere parerea, de exemplu astazi ma invata moonwalk ceea ce eu eram pe dinafara. Veni si imi arata, si gaseste diverse scuze ca sa puna capul pe umarul meu, sau sa ma ia in brate sau sa imi ia mana.Asta,fu cevachiar fenomenal pentru mine. Eu, impreuna cu R si C (celalalt baiat) ne apucaram sa facem un foc de tabara laughing iesi chiar frumos, ne ascunsaram in luminis (noi asa il numim, vine o vita de vie peste cateva bancute iar toate astea sunt ascunse intre patru blocuri ce formeaza un patrat.) Asa cum zisa-i facuram un foc, arsaram chesti rasaram si glumiram jucaram adevar si provocare si multe alte foarte interesante. Eram ca o mare familie sa spun asa.Eu accept lucrurile foarte usor, adica ma adaptez la orice situatie dar chestia 'proasta' este ca nu ma pot adapta la problemele pe care le am eu, dar pe alti ii ajut foarte mult, am devenit mai de curand un psiholog sa spun asa. Lui R ii intra fun in ochi, ca arsaram niste sticle din plastic si veni si pusa capul pe mine apoi ma lua in brate.Il intrebai daca este bine si zisa ca acum este mult mai bine.Ma arsa-i la deget ca pusai degetul pe plastic ars si el mi-l lua si imi pusa un bandaj (coincidenta este ca avea un bandaj la el atunci big grin ) si imi spusa sa fiu mult mai atenta. Dar C zisa ca sunt un bebe plangacios si ma lua de langa el, ma impinsa. El face parkour si eu vrusa-i sa ma invete si el spusa ca da. Ceva simplu, sa sar peste banga, zis si facut, ma apuc sa sar si ma prinde C de mana si ma izbi de asfal -_- el nu isi ceru scuze, schiza un gest sa ma ajute dar cand veni R sa vada cum sunt pleca.
Cam atata pentru o zi, fu ceva incendiar sa spun sincer si sunt mai multe, daca vreti va mai povestesc una mica.
Acuma 3 zile eu fumam, eu fiind nefumatoare cu un incident in familie am avut o depresie uriasa.Si R m-a intrebat ca de m-am apucat ca am prieteni care sa ma ajute si tot asa.Si eu ii spusa-i ca daca imi da un motiv serios eu incetez sa mai fumez (desi ma opream singura) iar el spusa cu voce inceata ce el nu-i un motiv? Veni C si incepuse cu niste teori pe care ti le fac parinti. Voi ce spuneti? Eu nu inteleg... apoi eu fac o pauza de 1-2 zile in care nici nu ma ating, adica nu ma iau in brate sau altceva, eu una cred ca-i normal, dar totusi ma framanta ceva.

Eh pare rupta dint-o poveste, dar este adevarat si suntem niste nebuni cu toti pe acolo big grin Oricum, cum spunea cinvea "Viata insusi este o poveste, fie cu happy-end sau sad-end.Trebuie sa o traim ca sa avem ce povesti la batranete" si mai ea una... "Viata insusi este o piesa de teatru, tu insuti esti un personaj principal sau secundar si in ochi altora.Viata nu se limiteaza numai la cireasa de pe tort ci si la lacrimi ascunse dupa zambete"

1 răspuns:
| ladyinblack_5019 a răspuns:

Interesanta poveste. Daca am inteles eu bine R este mai interesat de tine decat C, dar asta nu pot sti cu exactitate.Asta doar tu poti hotara. Oricum stiu ca vei alege corect ca-mi dau seama ca esti olteanca de-a mea si de aceea is convinsa ca vei face alegerea cea mai potrivita.