| corina977 a întrebat:

Prezentati-va opinia in legatura cu avantajele de a trai intr-o aglomerare urbana, sau dimpotriva intr-o zona rurala.

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Avantaj e ca ai magazine in apropiere si locuri unde sa iti recreezi timpul liber, dezavantaje sunt ca e o mare contaminare de CO2 mult zgomot, hoti, lume needucata. Mai bine e sa stai intr-un orasel mic si mai linistit mai ales marile orase dau probleme de fiecare data.

| Madalinutzaa a răspuns:

A trai intr-un oras este placut, dar orice oras are avantajele si dezavantajele ei
Intr-un oras poti sa ajungi mai repede la destinatia dorita, poti sa comunici cu alte persoana din apropere si poti sa mergi in mai multe locuri de recreatie cum ar fi parcurile sau magazine etc. Un oras aglomerat are multe dezavamtaje cum ar fi poluarea, zgomotul produs de mai multe autovehiule, furtul si multe altele.
Cel mai bine este sa optezi pentru un orasel mic care are foarte putine dezavantaje si in care poti sa-ti traiesti viata linistita fara multe probleme.