| Madalina_7059 a întrebat:

Ma puteti ajuta sa scriu o compunere in care sa prezint opinia mea in legatura cu avantajele de a trai intr-o aglomerare urbana sau, dimpotriva, intr-o zona rurala.Va rog nu am imaginatie.Mersi.Funda la cel ce ma ajuta!

Răspuns Câştigător
| Yodaime a răspuns:

Din punctul meu de vedere, a trai intr-o aglomeratie urbana prezinta multe riscruirii,fata de o zona rurala.
In primul rand,a trai la oras,in aglomeratie,trafic si zgomot prezinta riscurii mari pentru sanatatea noastra. Astfel poluarea mediului cu masiniile din ziua de azi si zgomot sunt principali termeni care impedica o crestere sanatoasa.
In al doilea rand,a trai intr-o zona rurala este mult mai bine pentru sanatatea noastra,zona rurala venind cu benefiici ale aierului, pasariilor de casa cat si a animalelor de tara.
In concluzie, zona rurala este mult mai favorabila dect cea urbana.

3 răspunsuri:
| DianaScorpio a răspuns:

Fa o lista cu avantajele si dezavantajele referitoare la zona urbana si cea rurala. Uita-te atenta pe lista si vezi ce ti-ar placea mai mult, apoi foloseste-te de acele avantaje si/sau dezavantaje pentru a argumenta.

| edith_8738 a răspuns:

Cred ca zona rurala este mai interesanta.te poti bucura de aerul proaspat al diminetii,ai scapat de atmosfera cenusie si terna a orasului, fara vecini posomorati(orasul are influente uneori negative asupra oamenilor), poti planta flori in gradina proprie fara teama ca aerul poluat si nesanatos al orasului ti le va ofili. poti lenevi pe iarba de un verde pictat parca cu acuarele admirand darurile date de Dumnezeu.Cam atat as zice eu.Bafta multa scumpa!

| Pitu_Nicoleta_1998 a răspuns:

Pai intr-o aglomeratie se poate intampla si lucruri bune dar si rele
intr-o aglomeratie urbana sunt multe riscurii decat zona cea rurala laughing