| MocanuDoru a întrebat:

Procedez greșit dacă pe interior sunt trist dar pe exterior sunt hapy pentru nu a face și persoanele din jurul meu la fel fel ca mine?

Răspuns Apreciat de Editori
| anamaria82726 a răspuns:

Nu procedezi gresit in acest caz. Este frumos ca nu vrei sa le transmiti celor din jur o stare rea, ba chiar vrei sa ii faci fericiti.
Dar in acest fel uiti de fericirea ta. Cel mai bine ar fi sa fii fericit si tu cu tine, dar si cu restul. Nu doar cu restul. Astfel vei fi o persoana echilibrata.
Starea ta de tristete interioara banuiesc ca vine de la ceva anume din trecut...inteleg ca nu este usor sa treci peste momentele grele, dar poate daca incepi sa apreciezi fiecare moment frumos din viata ta, te-ai gandi mai putin la cele urate si le vei da uitarii cu timpul.
Incearca sa vezi partea buna a lucrurilor si sa te gandesti la ce ai avut de invatat din trairile mai putin placute!

10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai bine este să rezolvi problema din interior... În cine ai cea mai mare încredere? Vorbește despre problema ta, trebuie să existe o soluție. happy

Pace!

| 2420 a răspuns:

Cel mai bine în public este să zâmbești pentru a le imprima și celor din jurul tău o stare pozitivă și optimistă.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu exista gresit si corect. Procedezu gresit si... ce? Esuezi in viata? Procedezi corect si... nu esuezi?
Depinde de tine ce vrei sa faci, e viata ta.
Pot sa iti zic doar sa faci ce te face pe tine sa te simti bine. Aparent, sa ii faci pe ceilalti sa gie "happy" (ca ablas english eu), te face sa te simti bine. Daca nu ar fi asa, nu ai face asta.
Cand o sa fie cazul sa schimbi, inevitabil o sa schimbi.
Doar sa nu te victimizezi.

Bafta sa ai!

| georgianailoaei a răspuns:

Cel mai bine e sa fii tu insuti si sa faci lucrurile care te fac fericit, dar nu strica deloc si chiar iti recomand sa iti rezolvi problemele interioare practicand un hobby sau mergand la terapeut

| CleanHeart a răspuns:

E dragut gestul si de apreciat dar faptul ca te prefaci si nu esti un om fericit e gresit, incearca sa lucrezi la interiorul tau, de acolo vine fericirea si bucura-te de orice lucru oricat de mic si nesimnificativ ar parea.

| Ely1234567 a răspuns:

Stiu eu pe cineva care te poate face happy si pe interior si pe exteriorwinking happy happy

| MocanuDoru explică (pentru Ely1234567):

Pe cine ????

| Ely1234567 a răspuns (pentru MocanuDoru):

Stiiii tuuuuuwinkingwinkingwinking

| Anaagent007 a răspuns:

Mai rar asa om, fetele, sariti pe el, hahahahah

| Ely1234567 a răspuns (pentru Anaagent007):

E luat dejawinkingwinkingwinking