| carlyy1765 a întrebat:

Bună, de aseară ma inteapa în jurul sanului stang, pe partea dreapta a acestuia.Aceste înțepături parca pulsează cumva și parca le simt mai mult spre exterior, decât spre interior. Ar trebui ceva analize medicale? Nu sunt la menstruatie. Ma scuzați dacă nu m-am exprimat corect.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Trebuie trimitere de la medicul de familie la ginecologie, iar acolo ei te vor consulta si i ti vor face tot setul de analize, ce varsta ai?

| IonelaIasmina a răspuns:

BUNĂ! Depinde și ce vârstă ai!
Dacă ești copil poate fi de la faptul că ești la pubertate și te dor ceva timp, iar dacă ești adult ai face bine să te duci la medicul de familie să-l întrebi ce poate fi, iar..acesta dacă crede că e ceva în neregulă, te duci și faci analize!
Zi frumoasă! happy