| cucaracia a întrebat:

pentru a intra la un liceu militar ce probe sportive trebuie sa dai? Am auzit ca trebuie sa faci 100 flotari... ii drept?

Răspuns Câştigător
| Silvia a răspuns:

Ii stramb? Da` tu cate vrei sa faci, 5?
Probele sportive constau in parcurgerea unui traseu-utilitar, aplicatii(asta inseamna sarituri de pe loc, aruncare cu mingi la poarta, flotari, barna, capra, traversarea uni obstacol, sarituri pe numere, taras, slalom cu mingi medicinale in mana, si sprint 25 m) dupa care un 1km alergare de rezistenta si daca esti fata ai nevoie de medie mare gen 9. 50 sau peste...
Daca esti baiat :trebuie sa dai proba psihologica dupa care proba fizica si un interviu, dupa aceea un test la mate si romana la care trebuie sa iei peste 7 sau 7.NU conteaza nici greutatea nici inaltimea deoarece ar fi discriminare.

34 răspunsuri:
Alte răspunsuri
| nicoooooo a răspuns:

Daca vreti informatii despre liceul militar bagati id:nyko.bv15. Am probele sportive scrise si video. le-am luat de la comisariat de la liceu.Va astept!happy

| Pavel_Diana_2001 a răspuns (pentru nicoooooo):

Am incercat sa bag id-ul tau, dar spune ca nu este valabil...ai facebook?

| maresalul a răspuns:

Da este un raspuns drept.Doar daca esti femeie nu trebuie atatea.