| xo9ox a întrebat:

Salut, am o problema cu internetul si anume merge destul de greu, problema ar fi ca celorlalti din reteaua mea le merge foarte bine. Care ar putea fi cauza? Precizez ca am internet prin cablu(fibra optica) si inainte sa imi iau un pc nou downloada cu 5-10mb/s iar cu videoclipurile pe youtube nu aveam nici o problema.

1 răspuns:
| Bondarel99 a răspuns:

Verifica-ti toate cablurile mai intai, de la sursa, sa nu fie undeva vreo defectiune. Daca nu merge deloc cum ar trebui, suna la firma sa-ti remedieze problema, ei sunt obligati sa trimita pe cineva sa rezolve in 24 de ore.Nu are rost sa-ti faci griji degeaba, si eu aveam probleme din astea.De multe ori era vina lor si pana la urma m-am mutat la alta firma unde merge perfect netul.De curand s-a dat o lege prin care distribuitorii de internet te pot despagubi daca netul nu merge asa cum e scris in contract.