| Nooooooonameee a întrebat:

am 11 ani si ma numesc Ioana, sunt din Cluj-Napoca.
Pt mine= problema majora
Pt voi= problema minora)
Eu anul trecut nu am fost la mare dar sora mea(o cheama Ozana si are 18 ani maine face 19 ani adica in 9 august) a fost si anul trecut la mare. Si anul asta vrea sa mearga cu un var de al nostru si cu niste colegi de a lui si cu niste prieteni de a iei.

Acuma Ozana povesteste cu mama despre plecatul la mare. Si mie nu imi convine ca numai ea pleaca, si normal ca totii copii eu am inceput sa plang. Vreau si eu sa merg la mare, dar nu stiu cum sa o conving pe mama sa ma duca si pe mine... M-am gandit la Costinesti, dar nu stiu pensiuni ieftine. Va rog, spuneti-mi pensiuni (nu hoteluri) la Costinesti dar sa fie pana in 4 milioane de persoana. se poate numai cazarea sa fie pana in 4 milioane. nu imi trebuie masa inclusa sau nu stiu ce chestii. Imi trebuie o pensiune care sa aiba o camera cu 2 paturi si o baie, sa fie curatenie, masina de spalat (daca se poate) apa calda non stop. si o bucatarie ( poate sa fie comuna), si pensiunea sa fie aproape de plaja si de parcul de distractii. o sa primiti FUNDA si vot si pe langa va fiu recunascatoare pe viata. MULTUMESC SI VA ROG, AJUTATI-MA!

Răspuns Câştigător
| mdany a răspuns:

Http://www.turistinfo.ro/......nesti.html uite aici niste oferte, vezi care iti plac.

4 răspunsuri:
| antonG a răspuns:

Tocmai m-am intors de la Costinesti. Nu am mai fost la mare in Romania de 9-10 ani. Am fost la un hotel ieftin (50 lei/pers/noapte), ceva in genul celui descris de tine. Nu s-a schimbat nimic din vremurile de demult.

Aceleasi hoteluri cu conditii jalnice, instalatii distruse etc., care acum sunt private (vezi domne, mari investitii s-au facut), aceleasi plaje pline de gunoaie, aceeasi mare murdara, in care, te scalzi printre coji de seminte, pungi si PET-uri de bere, aceeasi taraneala, cu cocalari, pitipoance, bisnitari si manele, aceleasi preturi nesimtite la mancare... Data viitoare merg in Grecia sau in Turcia. De banii tocati in Costinesti puteam merge la Paralia Katerini sau chiar in Halkidiki.

| danny15 a răspuns:

Iti zic eu ca mai bine stai acasa

| danny15 a răspuns:

Chiar daca vei sta acasa nu o sa ai de pierdut

| Dorian_8636 a răspuns:

In primul rand asa se intampla la varsta ta, e riscul km mare sa te lase undeva departe, dar iti recomand o pensiune buna si ieftin si aproape de plaja in costinesti, scrie pe google pensiune babylon costinestii si gasesti un site