| DariusXD a întrebat:

am o problema cam nasoala, mi-am cumparat un laptop DELL si am un microfon incorporat la el, dar nu merge, mi-am cumparat eu o pereche de casti cu microfon si tot nu merge, mi-am cumparat un microfon si tot nu merge, ce e de facut?
Laptop-ul e unul luat din Austria...
DAU FUNDA! :*

Răspuns Câştigător
| Cloudless a răspuns:

Pai sunt doua posibilitati. Una ar fi din setarile audio. In control panel, la hardware and sound, exista o categorie sound, sau o alta cu numele driverului audio folosit. Acolo dupa ce intri iti deschide o feresatra si in taburile afisate ar trebui sa fie si microfon. Daca nici asa nu merge, e o probleam de la hard, adica de la componentele laptopului.