| xXHrun3sXx a întrebat:

am si eu o problema...mi-am luat o pereche de casti cu microfon si le-am conectat la laptop si numa nu imi merge microfonul...nu imi puteti spune si mie plz cum sa le fac sa mearga?

Răspuns Câştigător
| Bordei_Alex_1991 a răspuns:

Verifica daca placa de sunet are canalul pentru microfon deschis.
In control panel, in sounds, cauti input si verifici daca este setat pe enable.
Daca microfonul este activ in Windows, iti recomand sa verifici ca si programul pe care il folosesti sa aiba setarile audio corespunzatoare.
Daca nici asa nu merge, verifica microfonul fizic, sunand cablul cu un multimetru.

1 răspuns:
| nicoalusoby a răspuns:

Daca doar ce le-ai cumparat du-te cu ele inapoi la magazin sunt obligati sa ti le schimbe.