| Razvan002 a întrebat:

am si eu o intrebare cam urata..sa incep: am 16 ani sunt la un liceu teoretic profil: matematica-informatica si sunt pasionat de GameProgramming si vreau sa devin asa ceva sau Developer Gaming C/C++ si muncesc din greu in invatarea limbajelor de programare.dar am o problema : nu stiu cum sa spun eu am avut doar o prietena in toata viata mea ..adika am avut propuneri dar..nu vreau ..invat mai tot timpu si citesc tot despre gaming si programare si inca o problema : am memorie bune invat bine la romana si biologie unde dau bacu dar la mate nu ma pot concentra si ..eu incerc sa`mi iese mediile pe liceu peste 8, 00 si bacu peste 7, 50 dar nu ma pot concentra la scoala..sunt foarte agitat rad mai tot timpu nu ma pot concentra la ore..si cand vin acasa tot zik..ca o sa`mi revizuiesc stilul de viata si etc.dar cand vine zilele sa ma schimb nu pot si sunt tot acelasi,, copil"....deci intrebarea mea este: VREAU SA FAC CEVA IN VIATA ASTA SA FIU CONCENTRAT PE SCOALA DAR NU POT.CE pot sa fac si cu prietena..chit ca eu invat ff mult in limbaje de programare si am oferte in Anglia in leicester..am depus portofoliu. ce pot sa fac...dau funda?( pedegeaba stiu eu ..toate astea daca nu invat mate si etc sa trec bacu) ce pot face...dau funda cine ma ajuta multumesc foarte mult.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pentru o cariera trebuie sa muncescti mult mai mult decat pentru gasirea unei prietene. La 16 ani esti tanar, ai timp toata viata de fete insa invatatura acum se prinde cel mai bine