| Alexannderrr a întrebat:

Am si eu o intrebare, va rog nu faceti misto, sau sa nu va aud cu chestii de genu nu fuma bla bla.
Maine imi iau cu o colega un pachet de tigari si il impartim, eu voi lua pachetul.
Intrebarea mea este, unde as putea sa il ascund incat parintii mei sa nu afle.
Locuiesc la curte. Multumesc, va rog nu veniti cu chestiile care vi le-am spus mai sus in legatura cu fumatul. Vreau si eu sa incerc.

6 răspunsuri:
| pietrean a răspuns:

Este si bine si rau ca vrei sa incerci. Este bine, deoarece asa o sa-ti dai seama ce gust oribil au tigarile si cat de urat poti sa mirosi dupa ce ai pus doar o tigara in gura.
Este rau, deoarece s-ar putea sa persisti in acest obicei, doar ca sa fii in pas cu ceilalti colegi, care fumeaza.Si fuman in continuare, tutunul poate sa-ti atace plamanii, iti afecteaza tenul(la care fetele tin foarte mult) si multe alte ponoase poti sa tragi de pe urma acestui viciu.

| MiruD a răspuns:

In ghiozdanul tau. Iti cauta acolo?

| hummmer a răspuns:

Hai mă,stai la casă şi nu găseşti un loc unde nu umblă nimeni? Bagă-l într-o pungă să nu se ude şi orientează-te,la găini, în vreo scorbură, vreun vehicul, în cutia poştală, etc

| mona a răspuns:

Ascunde pachetul undeva in camera ta

| Chimied a răspuns:

Il poti asculte intr-un dulap cu haine in care sti ca nu umbla nimeni. Poti ascunde pachetul intr-un buzunar.

Răspuns utilizator avertizat