| Fussion a întrebat:

Am o problema:Astazi la liceu(sunt in clasa a 9-a) am iesit cu colegii in pauza sa ne jucam cu fetele in zapada.Chestia ii ca ceilalti elevi au obiceiul sa fumeze in incinta scolii. A venit un control in legatura cu tigari, droguri etc.Toti ce am fost in curtea scolii am fost dusi intr-o clasa unde am fost perchezitionati.Eu aveam la mine pachetul de tigari care apartinea fratelui meu(il ascund pentru ca nu stie mama ca el fumeaza)si m-am panicat.Am dat pachetul de tigari unui elev din clasa a 12-a care avea pachetul lui si inca unul(nu stiu a cui apartine). Am fost perchizitionat si nu aveam tigarile, am fost trimis in clasa iar cand acest baiat a fost perchizitionat au iesit la iveala pachetele de tigari asa ca am fost chemat inapoi, unde am fost intrebat care e pachetul meu. Le-am spus a cui a fost pachetul si chestiile astea iar ce-i de la politie au spus ca pot sa ma creada sau pot sa nu ma creada. Ei ne-au scris numele pe o lista si au spus ca de data asta nu o sa afle familia sau sa pprimim o sanctiune dar data viitoare daca ne prinde da.Mentionez ca directorul a spus ca atata timp cat nu au un document in scris de la politie(pentru a nu afla parintii) poate sa faca ce vrea. Politistii au mentionat ca daca pana saptamana viitoare o sa le spunem nume de elevi care mai fumeaza o sa ii informeze si pe ei si pe noi o sa ne lase in pace.Credeti ca ne pot pacalii sau ceva de genul acesta(nu vreau sa afle mama de fratele meu, si de mine(chiar daca nu fumez)? Ce pot sa fac? Vreau mai multe opinii, multumesc anticipat!

1 răspuns:
| BloodyMaryBloodyMaryBlodyMary a răspuns:

Eu zic sa nu le spui nici un nume.Am mai auzit povestea asta de mai multe ori.(nu o sa va faca nimic - vor doar sa va sperie).Si mie mi s-a intamplat si au spus profesorii ca imi scad nota la purtare si imi anunta parintii.(da nu au facut-o)