| Andrei73802717159 a întrebat:

Salut TpU! Sunt pe clasa a 8-a si mama mea se intelege foarte bine cu mama unei colege de clasa de ale mele.Problema sta asa, vrea sa ma mute cu ea chiar daca eu nu vreau, am deja un coleg cu care ma inteleg foarte bine si nu suntem sa zici ca deranjam ora.Colega mea de clasa este retrasa si inchisa in ea si mama acum vorbea cu mama ei sa ma mute cu ea sa stau in pauza cu ea ca nu are cu cine sa stea sau sa ma duc cu ea la brutarie ca ii frica sa treaca strada..Nu sunt rau dar vreau si eu sa stau cu cineva cu care ma inteleg si imi este prieten.Ce i-as putea spune mamei sa nu ii spuna doamnei diriginte sa ma mute cu ea?

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să îi spui exact asta și să promiți în schimb că vei sta în pauză cu colega timid și că o să o ajuți să treacă strada.

1 răspuns:
| Andreeush a răspuns:

Spune-i că nu vrei.