| Florincrap a întrebat:

Ajutor!
Astazi,s-a intamplat ceva...am lovit (dintr-o eroare) pe un coleg, cu capul.Imediat dupa aceea, colegii au inceput sa ma intrebe "De ce l-ai lovit?". Atunci am inceput sa plang.Problema e ca mi-au spus ca o sa ii spuna domnului diriginte,ca ma va muta in cealalta clasa, ca ma va bate un coleg care m-a torturat 2 ani de zile. Mi-am cerut scuze, dar ei spun ca am facut-o intentionat. Doar 2 colege spun ca a fost doar o greseala si ca nu am facut-o cu voia mea. Acum imi e frica sa nu vina domnul diriginte,sa ma duca afara din clasa,pentru faptul ca am lovit pe cineva,fara ca macar sa vreau acel lucru,si pentru asta,imi e foarte frica,in special de faptul ca va afla domnul diriginte (e masiv,nu ai cum sa il contrazici), si voi plange iar foarte mult.
Multumesc anticipat.

14 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Să dacă te mută din clasa aia, ce ar fi?
Ce vârstă ai, că te sperii de orișice prostie?

| Zenithf a răspuns:

Impaca-te cu colegul pe care l-ai lovit, si apoi du-te tu la domnul diriginte, impreuna cu el si cu colegele care au vazut ca a fost din greseala.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Bai da in clasa aia la tine toti te calca in picioare ce naiba, fii barbat si tu ca ai sa ai mari probleme in viata

| Ibrahimovic a răspuns:

Trebuie sa stii sa te impui in fata colegilor!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai 2 persoane care pot confirma ca a fost fara intentie...nu-ti mai fa griji! In plus, te intreb asta: Tu ai plans? Dar ala pe care l-ai lovit a plans sau s-a vaitat macar? Cat de tare l-ai lovit?

Hai, stai linistit!

| G2225hda a răspuns:

In ce clasa esti?

| Florincrap explică (pentru G2225hda):

5-a.

| G2225hda a răspuns (pentru Florincrap):

Atunci e clarlaughing copii din a5-a se poarta copilareste serios!,, Vai te spun ca mesteci guma in ora.....blah blah"
Eu zic sa stai calm.Pt ca ai lovit un copil din greseala sau chiar intentionat nu te muta in alta clasa...serios
Pai...ai grija

papa

| IceVirus a răspuns:

Stii bine ca-ti dau de obicei sfaturi utile, asa ca asculta: Aia nu te vor pará, au vrut sa te faca sa plangi. Crede-ma daca plangi le dai satisfactie. Aia si vor, lor nu le pasa de colegul lovit, profita de situatie pentru a rade de tine. Si in plus pentru ceva foarte grav de muta in alta clasa. FUNDA? :-)

| Fluffy2 a răspuns:

Salut! Colegii mei se bat in fiecare pauza cu intentie si nu li s-a intamplat nimic.Eu nu cred ca ai gresit cu ceva, se mai intampla si accidente dar pur si simplu colegii tai sunt niste prosti! Ce este treaba lor ce i s-a intamplat lui ala!? Nu-i baga in seama si fi diplomat.Nu ei decid ce o sa ti se intample! Succes!

| Noah4823 a răspuns:

Nu te panica...Probabil va fi rau, dar iti dau un sfat: nu ii ura pe cei care te calca in picioare, pentru ca asta te va face mai puternic pentru cand va fi nevoie.

| Sw3eTy3 a răspuns:

Pai colegul pe care l-ai lovit ce a spus? El e suparat pe tine? Vorbeste cu el si spune-i ca o fost o greseala si ca nu ai facut-o intentionat.El va intelege.Si daca ii spun dirigintelui tau asta este.tu ii spui varianta ta si aici vor trebui sa vorbeasca si cele doua colege ale tale.Dar incearca sa te intelegi cu toti colegii bine ca daca nu te intelegi bine cu ei bininteles ca ei vor spune"La-i lovit" si chestii de genu.Si nu mai plangehappysi povesteste-le si parintilor tai despre acest incident.

| tpustefy a răspuns:

Pai mai intai vorbeste cu acel coleg pentru a rezolva problema doar intre voi doi.ii explici ca nu a fost intentionat si daca toti colegii spun un lucru dar cel care a fost victima spune ca nu-i nimic atunci nu va trebui sa apeleze la domnul tau diriginte