| antoniaadriana21222004 a întrebat:

Eu vreau sa ma mut in alta clasa iar mama mea nici nu vrea sa auda(chiar daca tata si soramea sunt de acord).
Ea nu vrea sa ma mute pentru ca clasa in care sunt acum este cea mai buna clasa pentru ca are cele mai mari note.
Eu vreau sa ma mut deoarece acele note bune sunt luate pe ochi frumosi si favoruri facute profesorilor, profii care predau ne iau peste picior, si ne dau note proste pe cele mai imbecile motive sau chiar fara sens, clasa mea este plina cu copii cu toane si mofturi (adica au caietele goale, nu invata lectile, comenteaza, iar ei fac niste favoruri la profi si Bam, nota zece un an intreg), nu ma mai inteleg cu nimeni, tot mi se fac farse, iar daca eu lipsesc de la scoala o zi trebuie sa ii spun doamnei diriginte sa ii roage sa imi dee lectile si temele.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Eu nu cred o iota din ce spui tu! Pentru ca profesorii aia au ore si la alte clase si nu vad nici un motiv sa favorizeze doar pe cativa taman din clasa asta, mai repede cred ca aici este competitie intre elevi buni si de aceea sunt note mari.
tu iei note mici cand nu inveti, este foarte corect si sincer, mama ta este mai desteapta decat restul familiei, pentru ca este mai bine sa fii un elev bun intr-o clasa de superbuni, decat unul bun intr-o clasa de prosti.
Stai acolo, ca ai ce invata si te trag aia buni dupa ei!

| Pool77 a răspuns:

"(adica au caietele goale, nu invata lectile, comenteaza, iar ei fac niste favoruri la profi si Bam, nota zece un an intreg"
Cine-i smecher isi permite, cine nu, sufera.