| RomanCr a întrebat:

Salut, voiam sa intreb daca sunt fete pe la facultatile care se studiaza informatica, cum ar fi: AC, facultatea de informatica.

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Intreabă direct, precis e cineva in domeniu

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Normal ca sunt si fete la facultatile respective. Uneori chiar mai multe ca baietii big grin

| felixf a răspuns:

Vrei o statitisca cate fete cati baieti? Acuma numarul este egal deexemplu la AC la Cluj la Politehnica. La UBB sunt mai multe fete decat baieti. Tendinta la nivel national arata o crestere de gen feminin in domeniul IT.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Da, sunt destule, uneori chiar mai multe decât băieți.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sunt cum sa nu fie. Eu am avut multe colege chiar