| Marinusky a întrebat:

Salut vreau să îmi cumpăr o placa video și nu știu care ar fi mai ok. Am o placă de baza Acer MCP73T-AD, 4 GB ram, procesor Core 2 Quad Q8400 2.66GHz și sursa de 250W. Ce mi-ați recomanda? Am un buget de 200 de lei. Poate fi si SH placa.

Răspuns Câştigător
| peperonies a răspuns:

Pentru o sursa de 250 cel mai bine e sa cauti o placa video fara alimentari separate. cred ca cea mai buna optiune in bugetul ala e un gtx 650. sau pe acolo. 650 ti.

9 răspunsuri:
| Marinusky explică (pentru peperonies):

Știi în cam câte fps ar ajunge CS GO / SAMP / GTA 5 cu aceasta?

| peperonies a răspuns (pentru Marinusky):

Te duci pe Youtube, scrii gtx 650, scrii benchmark dupa si ai raspunsul acolo.

| Marinusky explică (pentru peperonies):

Si merge cu sursa de 250W nu?

| Marinusky explică (pentru peperonies):

Multumesc frumos de ajutor!

| Marinusky explică (pentru Marinusky):

Din greseală am scris asta, scuză-mă

| peperonies a răspuns (pentru Marinusky):

Slotu pciexpress consuma maxim 75. q8200 in full load e maxim 65w. cel mai probabil nu o sa ai nicio problema daca e o sursa serioasa.

| peperonies a răspuns (pentru Marinusky):

Da e destul de buna pentru banii aia.