| simandi a întrebat:

eu as dori sa stiu da ca componentele urmatoare sun compartibile?:
Placa Video Asus GeForce GT440 1GB GDDR5 128bit PCIe OC
Placa de baza Asus P5P43TDUSB3 Socket 775
Carcasa Raidmax Hurricane
Sursa DeLux 600W
HDD WD Caviar Black 500GB SATA3 32MB 7200rpm
Memorie Kingmax 2GB DDR3 1600MHz
Procesor Intel Core 2 Quad Q8400 2.66GHz Socket 775 box
DVD Writer LG GH22NS50 SATA Black bulk

Răspuns Câştigător
| bistriteanul a răspuns:

Toate piesele sunt compatibile intre ele, iar o mica exceptie ar fi HDD WD Caviar Black 500GB SATA3 32MB 7200RPM, pentru ca placa de baza nu are mufa SATA3 la care sa conectezi hard-disk-ul! Iti recomand alt HDD de 500GB pentru SATA2, care va merge impecabil, uite: http://www.emag.ro/......000AADS... Insa, e disponibil doar la comanda! Sper ca te-am ajutat!

4 răspunsuri:
| CapitanuSemafor a răspuns:

Da...ele merg dar singura problema sunt placa video si procesorul.
Placa video e vai de capul ei fiind un nVidia, care sta incins, este la suprapret si are performante mediocre fata de AMD si procesorul, dai atat de multi bani pe Q8400 si ofera atat de putine. Ca de obicei, un Intel la suprapret, mult mai scump si mai slab ca un AMD...

| brandiburu a răspuns:

Schimba sursa. Urgent.

| vlad_4846 a răspuns:

Deja le-ai ales in asa fel incat sa fie compatibile...e posibil sa nu fie compatibila placa video(GDDR5) cu cea de baza(DDR3).
la banii aia placa de baza nu are video integrat(ce te faci daca se arde placa ta video ultraperformanta?) nici un videoclip pe youtube nu poti vedea.

ce nu inteleg eu cum de te-ai aruncat spre cele mai mari preturi?

cpu-500 lei
placa baza 400 lei
placa video-350 lei
hdd -200 lei

cam scumpe, nu crezi?

poti gasi ceva mai ieftin si cu performante asemanatoare sau chiar mai bune!

dar sunt banii tai!

| RaVuL a răspuns:

Daca sunt compatibile una cu alta? Da sunt compatibile dar ti-ar trebui un procesor mai marisor un Dual Core sa ai pc pus la punct.

Fundaa plz