| Georgexyz99 a întrebat:

Salutare. E careva din Bucuresti? Eu m-am mutat in septembrie 2018 cu facultatea si nu am pe nimeni de varsta mea, nu am prieteni cu care sa ies, nu reusesc sa-mi fac o prietena desi asta imi doresc de 4 ani de zile. M-am saturat sa fiu in acelasi cerc vicios zilnic si sa stau inchis in casa cand pot avea o groaza de activitati, pe care, daca esti singur, nu are farmec sa le faci, dar deja sunt resemnat cu ideea... Mai e cineva in situatia mea? Mentionez ca sunt o fire mai timida, retrasa, iar astea sunt caracterizate ca fiind atribute pentru fatalai. Si daca esti asa, nu esti bine primit in relatiile de prietenie ale altora. Iar pe social media primesti constant seen si block.

Voi ce ati face in locul meu? Sunt efectiv terminat psihic...

Răspuns Câştigător
| alexalx1234 a răspuns:

Da... matrimonialele sunt la un alt click distanta. Ai gresit buzu... siteul baiatul meu.

Glumesc (ba nu glumesc), dar in primul rand nu vii cu o intrebare dubioasa de cine vrei sa iti fie tie prieten/prietena ca abia te-ai mutat tu intr-un oras, deja as putea sa deduc de ce nu ai prieteni :/.

Da, acele "atribute" ale tale, sunt comparate cu cele ale fatalailor. Dar asta privind din pricina cui? A celor care stau toata ziua afara, injura, bea, fumeaza si nu au respect fata de ceilalti? Da, daca vrei poti sa fi si tu asa si gata. Dar daca nu esti inseamna ca nu vrei. Deci observi legatura?

Primesti constant seen si block? Eu asta nu am mai auzit. Daca intrebi pe cineva asa clar o sa te ignore, nici nu ar trebui sa te miri. Ar trebui sa ai mai multa incredere in tine. Nu iese si gata. Nu te baga nimeni in seama si gata. Fii tu persoana care vrei sa fii, trateaza totul cu demnitate si respect. Pe langa persoana ta, nu ai pe nimeni. Asa ca fa din aceasta persoana ceea ce vrei sa fie.

7 răspunsuri:
| AndreeaDaniela2000 a răspuns:

Iti faci cont de tinder/badoo ceva si iti incerci norocul (+_+)

| Furnicuta000 a răspuns (pentru alexalx1234):

Nu ma mir ca primeste seen. Orice fata care are cont pe Facebook primeste macar o data pe luna mesaje de la necunoscuti si sa fim sinceri de ce ai vorbi cu un necunoscut care pare disperat? Eu le dau ignore pentru ca ma spameaza cu "buna? Ce faci? Ai prieten? De ce mi-ai acceptat cererea daca nu vrei sa vorbim sau sa iesim? etc.
Asa ca sa nu mai dea vina pe retelele sociale.

La facultate iti poti face prieteni, lumea e mai unita acolo din cate am observat eu. Daca stateai la camin aveai din start cu cine sa iti pierzi timpul, sa bei o cafea, sa iesi intr-un pub si multe altele.
In rest ca sa cunosti oameni trebuie sa iesi din casa, poti sa te faci voluntar (sunt o groaza de locuri unde e nevoie) in plus se pune la CV ca experienta si asa iei contact cu oamenii.
Daca vrei neaparat o iubita fa-ti cont pe Tinder, e imposibil sa nu gasesti pe cineva repede DACA NU AI PRETENTII la fotomodele, Barbie sau piți.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns (pentru Furnicuta000):

Sa stii ca treaba cu caminul chiar asa e laughing Imi e dor de el uneori.

Si... nu, legat de orice fata care cont pe Facebook. Difera doar grupurile de prieteni din care fac parte.

| Georgexyz99 explică (pentru Furnicuta000):

La facultatea la care sunt (politehnica) nu prea e nimeni unit, viata cam la fel ca la liceu, totul bazandu-se pe popularitate, iar de cafele, pub-uri...nu sunt bine invitat, iar singur nu are niciun farmec.
Pe tinder sunt multe ciudate care vor baieti cu multi bani, muschi si BMW

| Furnicuta000 a răspuns (pentru Georgexyz99):

Treaba cu Tinderul nu e adevarata, eu m-am uitat din curiozitate la fete si nu sunt numai piți, adica asa pareau. Tu sa nu iti faci idei preconcepute ca nu toate sunt pe interes cum crezi tu. Acum daca te uiti la fotomodele nu stiu daca ele vor relatie cu un simplu student.
Si la Poli am fost si eu. Sunt si persoane barfitoare, pe interes (adica sa te bage in seama cand vor cursuri sau sa le ajuti la examen, teme etc) dar majoritatea erau oameni educati, fara fite si iti faceai usor prieteni. Ori te bagi intr-un grup de pe acolo ori abordezi si tu persoane mai retrase asa ca tine, ca sigur sunt. Prieteni de iesit la un suc se gasesc. Dar nu te astepta sa vina cineva la tine si sa te traga de maneca, ca nu o sa se intample, tu trebuie sa te bagi in seama.
Studentia e o perioada foarte frumoasa, nu are rost sa pierzi timpul gandindu-te ce cred altii despre tine.

| alexalx1234 a răspuns (pentru Furnicuta000):

Tinder e rahat. Am avut și eu și fix doar piți îmi apăreau, culmea e că am primit match cu 3 dintre ele

| alexalx1234 a răspuns (pentru Georgexyz99):

Stai liniștit că alea ciudate care vor băieți cu mulți bani, mușchi și BMW sunt peste tot