| AnaBejenaru a întrebat:

Ce sa fac daca sunt o fata retrasa si mai timida... voi cum sunteti?

Răspuns Câştigător
| kidu_6779 a răspuns:

Salutkiss
Si eu sunt mai retrasa de felul meu dar de curand am aflat ca nu e chiar asa raublushing.
De multe ori persoanele din jur te apreciaza pentru faptul ca gandesti inainte de a face ceva.
Timiditatea ti-o vei invinge pe parcurs...cu cat vei cunoaste mai bine persoanele din jur.happy

5 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

La fel happy si totusi am foarte multi prieteni, cu persoanele pe care le cunosc ma port altfel.

| AnTiBioTic a răspuns:

Sincer eu's tot timid doar in unele situatiibig grin

| Eeeeeeeeeeee a răspuns:

Si eu sunt mai timida, mai retrasathinking Dar nu-i nimic.adevaratii prieteni ar trebui sa te placa asa cum esti.Nu trebuie sa te schimbihappy

| KittyCat_1845 a răspuns:

Nu mai fi timida ...nu stiu. acum fiecare cu personalitatea lui da nuiciodata sa nu fi fata care e mai singuratica. uneori daca esti mai indrazneata poate ai de castigat.

| gabisarpe a răspuns:

Si eu am fost mai timid si inca mai sunt, dar daca vrei sa devi putin mai curajoasa incearca ce am facut eu:
_discuta cu prieteni/colegi pe mess sau chat unte te simti mai curajoasa
_incearca sa te pui intr-o postura in care ceilalti sa te observe mai usor, sa-i faci pe ceilalti sa vrea sa vorbeasca cu tine
_incearca sa iti arati talentele si abilitatile intr-un mod mai subtil.
Mult noruc!