| Christina_3780 a întrebat:

Scuzati categoria in primul rand. este o urgenta. o prietena nu si-a platit factura la ebiju de 3 luni si nu i-a venit niciun plic acasa si nici nu vrea sa ii vina. are ceva daca plateste acum? i se adauga restante? daca suna la cei la ebiju si le zice sa nu trimita niciun plic si sa o ierte ca nu a platit la timp o vor intelege? dau funda:*

1 răspuns:
| danielcretu1980 a răspuns:

Mai bine mai tarziu decat niciodata.
de obicei creditorii sunt ingaduitori daca platesti din proprie initiativa. cel mult aplica ceva penalitati, nu mult.