| claudiuflorin a întrebat:

Buna seara TPU! Am avut abonament la Orange delfin...si am depasit limita de credit, abonamentul a fost suspendat..si mi-a trimis o notificare precum ca ma dau in judecata,am platit abonamentul in avans in fiecare luna,nu inteleg de ce mi-a trimis si factura Orange si dupa cateva zile notificarea finala. Daca a trimis factura nu mai trebuia sa trimita si notificarea. Am platit abonamentul facutura si. abonamentul e inca inchis e inexistent? De ce? Am platit dimineata si nu mi-a dat drumul la abonament. Vreau si eu un raspuns, multumesc. Initial daca nu plateam o luna de zile. putea sa-mi trimita notificarea sa ma dea in judecata, dar totusi daca am platit de ce mi-a trimis notificarea? Credeau ca nu platesc.ce oameni. Am fost pe abonament la Orange 6 ani..am si reziliat abonamentele, aveam doua abonamente. In fine. Parca ei nu ma cunoasteau ca platesc factura, am mai avut cost suplimentar mare.E din vina mea abonamentul a fost suspendat voluntar depasirea limitei cost. Tin sa precizez saptamana asta..luni mi-a venit de la banca un plic sa platesc factura Orange, mi-au dat termen daca nu platesc ma dau in judecata..am platit factura, de ce nu mi-au dat drumul la abonament?laughing) Oameni neseriosi.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu este de la banca ci de la firma de recuperare. Posibil sa fii pe lista datornicilor o perioada chiar daca ai achitat.Mai bine intreaba la Orange.Sa afli mai multe detalii.

| OrangeHelper a răspuns:

Salut,
Incercam noi sa verificam situatia. Te rugam sa ne scrii un Mesaj Privat in care sa ne spui datele tale de contact si, eventual un link catre acest mesaj, pentru identificare.
O zi buna,
Orange Helpers

| GeorGEBlaCKRidER a răspuns:

In ultima vreme incearca sa stoarca si ultimul ban de la fiecare, si am primit chiar (familia mea) notificare de dat in judecata pentru 5 LEI sau 4, 5 nu mai stiu exact.Parerea mea e ca orice abonament ar fi, nu se merita.Cel mai bine luati telefonul ala la mana 2-a, vechi de 6 luni 1 an si il luati la 35-50 % din pret fata de cei 2 ani de plata in care platiti 200-250% valoare telefonului si nu aveti minute nici cat un sfert din echivalentul de pe cartela.Eu de exemplu am avut 3000 minute si sms in retea (si minutele si sms-urile se scad din acelasi 3000, dar oricum sunt arhi suficiente) si 75 minute si sms national sau international in fix si mobil EU si fix SUA si CANADA iar acum m-am mutat la 2000 min si sms in retea si 100 min nationale pentru ca nu-mi trebuie asa multe in retea si sa am mai multe nationale PT DOAR 5 EURO si telefon care e 3-4 mil in magazin CU ABONAMENT se gaseste la 2.5-3.5 mil pe net aproape nou evident fara abonament.Luand in considerare telefoanele ieftine (eivdent nu smartphone-urile de ultima generatie) si optiunile super pe cartela, eu zic ca abonamentele nu se merita, si sunt o "economisire" exact la fel cum sunt si masinile noi diesel care sunt mai scumpe cu 3-4000 euro, mai grele => consum mai mare si motorina mai scumpa decat benzina, ceea ce duce doar la pierdere.Dc nu vi la activat? Probabil notificarea de judecata o fost plecata de la ei, cand a-ti platit deci nu mai avea cum sa fie oprita sa ajunga iar nu o reactivat abonamentul pentru ca ori nu o primit confirmarea platii ori deja e inchis si dosaru a fost trimis la firma de recuperari din Bucuresti.