| K9pInKuTzZaThA a întrebat:

Spuneti-mi si mie cateva rase de caini plizZ fundawinkingwinking

Răspuns Câştigător
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Affenpinscher Airedale Terrier Akita Inu

B
Barbet Basenji Basset Artesien Normand Basset Griffon Vendeen Basset Hound Basset roscat de Bretania Beagle Bearded Collie Beauceron Bedlington Terrier Bergamasco Bichon Bolognese Bichon Frise Bichon Havanez Bichon Maltese Bloodhound Bobtail Border Collie Border Terrier Bouvier des Flandres Boxer Brac italian Briard Buhund norvegian Bull Terrier BullMastiff Bulldog englez Bulldog francez

C
Caine de Ibiza Caine de Islanda Caine de apa portughez Caine de cireada australian Caine de munte de Pirinei Cainele de Groenlanda Cainele faraonilor Cainele mexican fara par sau Xoloitzcuintli Cainele mic albastru de Gasconia Cainele urs de Carelie Cairn terrier Cavalier King Charles Spaniel Cesky Fouse Cesky Terrier Chesapeake Bay Retriever Chihuahua Chin japonez Chinese Crested Chow-Chow Ciobanesc Australian Ciobanesc de Appenzell Ciobanesc de Bernese Ciobanesc de Entlebuch Ciobanesc de Pirinei Ciobanesc de Shetland Ciobanesc de cireada mare elvetian Ciobanesc de maremma Ciobanesc de picardia Ciobanesc german Ciobanesc olandez Ciobanesc polonez Lowland Ciobanesc suedez Cirneco Dell'Etna Clumber Spaniel Cocker Spaniel American Cocker Spaniel englez Collie Coton de Tulear Curly Coated Retriever

D
Dalmatian Dandie Dinmont Terrier Doberman Dog German Dog argentinian Dog de Bordeaux Drentse Patrijshond

E
Elkhound norvegian Epagneul Bleu de Picardia Epagneul Breton Epagneul francez Eurasian

F
Field Spaniel Fila Brasileiro Fox Terrier

G
Glen of imaal terrier Golden Retriever Griffon de Bruxelles Groenendael Ciobanesc belgian

H
Heidewachtel Hovaward Husky siberian

I
Irish Terrier

K
Keeshond Kerry Blue Terrier King Charles Spaniel Komondor Kooikerhondje Kuvasz

L
Labrador Retriever Laeken Ciobanesc belgian Lakeland Terrier Lapphound suedez Lapphund finlandez Leonberger Lhasa Apso Lowchen Lundehund

M
Malamut de Alaska Malinois Ciobanesc belgian Manchester Terrier Mastiff Mastiff de Napoli Mastiff tibetan Mudi Munsterlander urias

N
Norrbottenspets Nova Scotia Duck-Tolling Retriever

O
Otterhound

P
Papillon si Epagneul Phalene Parson Jack Russell Terrier Pechinez Pinscher Pitic Pinscher austriac cu par scurt Pinscher german Pointer Pointer german cu par lung Pointer german cu par sarmos Pointer german cu par scurt Pointing Griffon cu par sarmos Pomeranian Pudel in miniatura Pudel standard Pudeli de jucarie si pitici Pug Puli Pumi

R
Retriever cu blana neteda Ridgeback thailandez Rottweiler

S
Saint-Bernard Samoyedo Schapendoes Schipperke Schnauzer Standard Schnauzer pitic Schnauzer urias Scottish Terrier Sealyham Terrier Setter Gordon Setter englez Setter irlandez Shar Pei Shiba Inu Shih Tzu Silky Terrier Skye Terrier Spaniel de apa irlandez Spaniel tibetan Spinone italian Spitz Japonez Spitz finlandez Springer Spaniel englez Springer Spaniel galez Stabyhoun Staffordshire Bull Terrier Sussex Spaniel

T
Teckel - varietatea cu par lung Teckel - varietatea cu par neted sau scurt Teckel - varietatea cu par sarmos Terra nova Terrier australian Terrier de Norfolk Terrier de Norwich Terrier tibetan Tervueren Ciobanesc belgian Tosa Inu

V
Vizsla cu par scurt si par sarmos

W
Weimaraner Welsh Corgi Cardigan Welsh Corgi Pembroke Welsh Terrier West highland White Terrier Wetterhoun Wheaten Terrier cu blana moale

Y
Yorkshire Terrier
Mai multe aici http://www.infocaini.ro/rase-de-caini/

5 răspunsuri:
| blackrose269 a răspuns:

Border collie,yorkshire terrier,bichon,caine lup, husky, labrador.big grin

| mary969275 a răspuns:

Gasesti aici toate rasele de caini http://www.animale.ro/caini sper ca iti sunt de ajutor... pup;)

| Nero a răspuns:

Aici un link :
http://www.animale.ro/caini
bafta :D

| agent003 a răspuns:

Labrador, chow chow, pikines, bullmastiff, terrier - ul Australian, amstaff - American..., pudel, samoyed.