| melisa83300_1533 a întrebat:

puteti sa imi spuneti va roog niste rase de caini frumoase? Cine are cele mai multe rase FUNDA!

Răspuns Câştigător
| LeMousiqe a răspuns:

Affenpinscher Cainele maimuta
Airedale Terrier
Akita Inu
Amstaff American Stafforshire Bull Terrier, Stafforshire Terrier american
Azawakh Idi, Hanshee, Oska, Rawondu, Bareeru, Wulo, Tuareg Sloughi
B

Barbet Griffon d’arret a poil laineux, Caine de apa francez
Barzoi Wolfhound rusesc, Ogar rusesc, Borzoi,
Basenji Caine de Congo, Cainele african care nu latra, Terrior de Congo
Basset Artesien Normand
Basset Griffon Vendeen PBGV
Basset Hound
Basset roscat de Bretania Basset Faouve de Bretagne, Brittany basset cafeniu
Beagle
Bearded Collie Beardie, Highland Collie, Mountain Scotch collie
Beauceron Berger de Beauce
Bedlington Terrier
Bergamasco Cane da pastore Bergamasco
Bichon Bolognese
Bichon Frise Bichon de Tenerife, Bichon a poil frise
Bichon Havanez Bichon matasos de Havana
Bichon Maltese
Bloodhound Chien de Saint Hubert
Bobtail Old english sheepdog
Boerboel Boerboel african, Mastiff african, South African Boerboel South African, Mastiff
Border Collie
Border Terrier Coquetdale Terrier
Bouvier des Flandres Caine ciobanesc de Flandra, Vlaamse Koehond
Boxer
Brac italian Pointer italian, Bracc Italiano
Briard Chien berger de Brie
Buhund norvegian Norsk buhund
Bull Terrier
BullMastiff
Bulldog american
Bulldog englez
Bulldog francez
C

Caine chinezesc cu creasta Chinese crested
Caine de Islanda Ciobanesc de Islanda, Spitz islandez, Cainele Friaar, Iceland Sheepdog
Caine de apa portughez Portuguese water dog
Caine de cireada australian Blue heeler, Heeler, Queensland heeler, Red heeler
Caine de munte de Pirinei Dogul de Pirinei, cainele de pirinei, Great Pyrenees
Cainele de Groenlanda Gronlandshund, Greenland Dog
Cainele de vanatoare de rate olandez Kooikerhondje, Cainele kooiker, Dutch Decoy Spaniel, Dutch Decoy Dog
Cainele faraonilor Kelb tal-fenek sau Cainele iepure, Pharaon-Hound
Cainele mexican fara par sau Xoloitzcuintli Xolo
Cainele mic albastru de Gasconia Basset Bleu de Gascogne
Cainele urs de Carelie Karjalankarhukoira, karelian bear dog
Cairn terrier
Cane Corso Mastiff italian, Cainele Macelarilor, Cane Corz
Cao da Serra de Aires Cainele Muntelui Serra de Aires, Ciobanesc de Serra de Aires, Cao Macaco
Cavalier King Charles Spaniel Epagneul Cevalier King Charles
Cesky Fousek Prepelicar de Boemia cu par aspru, Bohemian Wirehaired pointer griffon
Cesky Terrier Czech, Bohemian terrier
Chesapeake Bay Retriever Chessies
Chihuahua Terrier Mexican
Chin japonez Spaniel japonez
Chow-Chow
Ciobanesc Australian Aussi
Ciobanesc caucazian Ovcharka caucazian, Volkodav, Nagazi
Ciobanesc de Appenzell Appenzeller Sennenhund
Ciobanesc de Bernese Berner Sennenhund, Ciobanesc de munte de Berna
Ciobanesc de Entlebuch Entlebucher Sennenhund
Ciobanesc de Picardia Berger de Picard, Ciobanesc Picardy
Ciobanesc de Pirinei Berger, Pyranean Shepher
Ciobanesc de Shetland Shetland sheepdog, Sheltie
Ciobanesc de cireada mare elvetian
Ciobanesc de maremma Maremma Sheepdog
Ciobanesc german Alsacian, GSD, German Shepherd
Ciobanesc mioritic Barac mocanesc
Ciobanesc olandez Herdershonden Korthaar
Ciobanesc polonez Lowland
Ciobanesc romanesc carpatin Zavod
Ciobanesc romanesc corb Corb
Ciobanesc romanesc de Bucovina Capau, Dulau
Ciobanesc suedez Västgötaspets, Sweedish Vallhund
Cirneco Dell Etna Cainele sicilian
Clumber Spaniel Epagneul Clumber
Cocker Spaniel American Cocker, Cocking Spaniel, Cocker Spaniel
Cocker Spaniel englez English Cocker Spaniel
Collie Scotch Collie, Ciobanesc Scotian
Coton de Tulear Cainele regal al Madagascarului
Curly Coated Retriever Retriever cu blana carliontata
D

Dalmatian Cainele patat, Cainele englez de deligenta, Cainele pompier
Dandie Dinmont Terrier
Deerhound Cainele regal al Scotiei, Deerhound scotian funda?

9 răspunsuri:
| AikkoxD a răspuns:

Bichon,husky, beagle, Yorkshire Terrier, Ciobănesc german, Collie, Labrador. Astea mi se par cele mai frumoase rase de câini.
http://www.caini-de-vanzare.ro/rase.html
http://in-cult.info/......ddoggy.jpg

| LeMousiqe a răspuns:

Funda te rog mult

| LeMousiqe a răspuns:

Drentse Patrijshond Drent, Dutch patridge dog, Prepelicar olandez, Drentse Partridge Dog
E

Elkhound norvegian Marsk elghund gra, Nord elghund sort
Epagneul Breton Brittany
Epagneul francez Spaniel francez, Prepelicar francez, Epagneul Francais, Setter francez
Eurasian
F

Field Spaniel Epagneul Field
Fila Brasileiro Molosser Brazilian
Fox Terrier
G

Glen of Imaal terrier
Golden Retriever Retriever Auriu
Griffon de Bruxelles Griffon Belgian, Brabancon pitic
Groenendael Ciobanesc belgian
H

Hovaward
Husky siberian Husky arctic
K

Keeshond Olandezul zambitor, Spitz lup, Chien Loup, Caine olandez de barja
Kerry Blue Terrier
King Charles Spaniel Spaniel englez de jucarie
Komondor
Kuvasz
L

Labrador Retriever
Laeken Ciobanesc belgian
Lakeland Terrier
Lapphound suedez Swedish lapphound
Lapphund finlandez
Leonberger
Lhasa Apso
Lowchen Cainele leu mic, Cainele leu, Micul leu
Lundehund Norks Lundehund, Puffin dog, Norwegian puffin dog
M

Malamut de Alaska
Malinois Ciobanesc belgian
Manchester Terrier
Mastiff Mastiff englez
Mastiff de Napoli
Mastiff tibetan
Mudi Hajtokutya
Munsterlander pitic Heidewachtel, Kleiner Munsterlander Varstehhund, Pointer Munsterlander pitic, Brac mic de Munsterlander, Spion
Munsterlander urias Brac mare de Munsterlander, Grosser Munsterlander Varstehhund
N

Norrbottenspets
Nova Scotia Duck-Tolling Retriever Toller, Little River Duck Dog, Yarmouth Toller, duck Toller
O

Ogar afgan Afghan Hound, Levrier Afgan, Sage Baluchi, Tazhi Spai, De Kochyano Spai, Tazi, Ogar Afgan, Eastern Greyhound, Persian Greyhound
Ogar arab Sloughi Sloughi, Ogarul arab, Berber Greyhound, Sloughi Moghrebi
Ogar de Ibiza Podenco Ibicenco, Ca Eivisenne
Ogar irlandez Wolfhound irlandez, Irish Wolfhound, Ogar de Irlanda, Caine lui de Irlanda, Marele ogar de Irlanda, Cu Faoil
Ogar italian IG, Iggy, Piccolo Levriero Italiano
Ogar spaniol Galgo espanol, Galgo
Otterhound
P

Papillon si Epagneul Phalene Epagneul Nain, Phalene
Parson Russell Terrier
Pechinez Cainele soare, Cainele leu, Pekingese, Cainele maneca
Pinscher Pitic
Pinscher austriac cu par scurt
Pinscher german
Pit Bull Terrier American APBT, American Pit Bull Terrier, Pit Bull
Pointer English Pointer
Pointer german cu par lung German long haired pointing dog, Deutsch langhaariger vorstchund
Pointer german cu par sarmos Brac german, Deutscher Drahthaariger Varstchhund, German Wirehaired Pointer
Pointer german cu par scurt
Pointing Griffon cu par sarmos Griffon olandez, Korthal griffon, Griffon d’arret a poil du Korthales
Pomeranian Poms, Spitz german de jucarie
Prepelicar albastru de Picardia Blue Picardy Spaniel, Epagneul Bleu de Picardia
Presa Canario Perro de Presa Canario, Dogul de Canario, Dogo Canario, Cainele de Canare, Canary Mastiff, Presa
Pudel in miniatura Miniature poodle, Barbone, Caniche
Pudel standard Caniche
Pudeli de jucarie si pitici Poodle
Pug Lo-sze, Mopshond, Carlin, Mops
Puli Hungarian Water Dog
Pumi
R

Retriever cu blana neteda Flat Coated Retriever
Rhodesian Rodgeback Cainele leu, Ogarul leu african, African Lion Dog African, Lion Hound
Ridgeback thailandez
Rottweiler
S

Saint-Bernard
Saluki Saluqi, Greyhound persan, Gazelle Hound, Royal Dog of Egypt
Samoyed Sammy
Schapendoes
Schipperke Spits, Spiske
Schnauzer Standard
Schnauzer pitic
Schnauzer urias Raisenschnauzer, Munchener
Scottish Terrier
Sealyham Terrier
Setter Gordon Gordon Setter, Setter negru
Setter englez English Setter
Setter irlandez
Shar Pei
Shiba Inu Shiba Ken
Shih Tzu Cainele Foo, Cainele cu fata de crizantema
Silky Terrier Terrier Matasos australian
Skye Terrier
Spaniel de apa irlandez Spaniel cu coada de Sobolan, Coada de sobolan, Coada de bici, Irish Water Spaniel
Spaniel tibetan Tibbies
Spinone italian Spinone italiano, Spinone, Griffon italian Spinone
Spitz Japonez
Spitz finlandez Suomenpystykorva, Cainele finlandez cu urechi ciulite
Springer Spaniel englez Springer, English Springer Spaniel
Springer Spaniel galez Welsh Springer Spaniel, Starter, Tarfgi
Stabyhoun Frisian pointing dog
Staffordshire Bull Terrier Staffie,
Sussex Spaniel
T

Teckel - varietatea cu par lung
Teckel - varietatea cu par neted sau scurt
Teckel - varietatea cu par sarmos
Terra nova Newfoundland
Terrier australian Aussie
Terrier de Norfolk
Terrier de Norwich
Terrier irlandez Irish Terrier
Terrier tibetan
Tervueren Ciobanesc belgian
Tosa Inu Tosa japonez, Tosa ken, Tosa
V

Visla cu par scurt si par sarmos Hungarian Vizsla, Mogyer Vizsla, Vijla Maghiara
W

Weimaraner Prepelicar de Weimar
Welsh Corgi Cardigan
Welsh Corgi Pembroke
Welsh Terrier
West highland White Terrier Poltalloch terrier, Roseneath Terrier
Wetterhoun Spaniel olandez
Wheaten Terrier cu blana moale Soft coated wheaten terrier
Whippet
Y

Yorkshire Terrier Yorkie

| LeMousiqe a răspuns:

Mersi

| LeMousiqe a răspuns:

Am scris aproape toate existente

| BandOfHorses a răspuns:

Ciobanescul de Shetland, Pinscher German.

| YouMe a răspuns:

Bichon -e asa de dulce, pechinez, asta depinde de ce fel de caine iti doresti, daca vrei unul mare, ai putea Labrador, Husky, pitbull, rase medii, dalmatienii, ai de unde alege...te poti uita pe unul dintre siturile cu animale gen- ce fel de animal ti se potriveste, poate iti vor da idei... FUNDA?

| DraganBogdan a răspuns:

Husky, Chow-Chow, Labrador.

| 2gaby2 a răspuns:

Rhodeisan ridgeback
saint bernand
pitbull
amstaff
astea is rasele care le ador si prin care am si eu acasa un rhodeisan ridgeback si este foarte destept prinde comenzile repede te-as sfatui sa iti iei un astafel de caine dar tu decizii ce vrei