| GigglesToDay a întrebat:

Spuneti toate jocurile de pe Facebook funda+vot

1 răspuns:
| Siracuzia a răspuns:

1. FarmVille

Farmville este un joc flash cu peisaje şi caractere drăguţ. Este extrem de inovator şi vine cu o interfaţă atractivă şi fascinant.

2. Texas Holdem Poker

Acesta este un alt joc de la Zynga şi, de asemenea, este un mini joc foarte popular pe Facebook.

3. Mafia Wars

Mafia Wars este un joc Facebook care te invata totul despre aparitia Mafia. Poti juca acest joc cu prietenii de pe Facebook.

4. Word Challenge

Creat de Playfish, acest joc este aici pentru a va testa vocabular şi viteza de gândire. Se dau 6 caractere aleatoare, şi va trebui să faceti un cuvânt de 3-6 litere în timp limitat.

5. Cafe World

Cafe World este un joc clasic Facebook dezvoltat de Zynga cu tema restaurantului în care jucătorul trebuie să dezvolte un restaurant cu prietenii săi apropiaţi.

6. Treasure Isle

Dacă vă place aventura, Treasure Isle este jocul ideal pentru voi! Acest joc este o vânătoare de comori, iar tu poti deveni cel mai cunoscut vanator prin alegerea personaj din joc.

7. Pet Ville

In jocul Facebook Pet Ville fiecare jucător poate crea propriul său caracter poate sa alegea un nume pentru animalele sale de companie si sa le construiasca o casa. Jocul este, de asemenea, proiectat de Zynga.

8. Happy Aquarium

Happy Aquarium este cunoscut ca cel mai mare joc cu peşti din Facebook. In acest joc sunt peste 28 milioane de jucători care au făcut acest joc atat de popular.

9. Fish Ville

FishVille este un foarte interesant joc cu acvariu lansat de Zynga. Aici diversele tipuri de pesti pot fi pusi impreuna într-un acvariu virtual.

10. Pet Society

Este un joc foarte interesant în care poti crea si creste animalul tau virtual. Aceste animale de companie virtuale sunt foarte asemanatoare cu oamenii şi pot merge la pescuit sau la cumpărături.

11. Zoo World

12. Restaurant City

13. MindJolt Games

14. Hotel City

15. Social City

16. YoVille

17. Happy Island

18. Bejeweled Blitz

19. Island Paradise

20. Country Life

21. Farm Town

21. Happy pets

23. Tiki Resort

24. Bubble Island

25. Bumper Sticker