| iZe. a întrebat:

Statusuri faine de dragoste, imi spune cineva? Multumesc!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fericirea e ca un ecou: stii ca e acolo dar nu`ti raspunde"

"Viata merge inainte, bine sau rau, ea merge"

"Am incredere doar in unul cand mi`e greu, si acela sunt doar eu"

"Fii atent la persoana iubita pentru ca intr-o zi vei putea pierde un diamant cautand pietricele"

"Zambetul celui care sufera e mai trist decat lacrimile celui care plange"

"Pentru cine m-a acuzat c-as fi uitat de unde am plecat, ma faci sa rad, niciodata n-ai stiut de unde am inceput"

"Acum tot ce va pot spune este ca am ridicat fruntea mult mai sus decat toti aceia care mi-au facut rau si stau bine!"

"Nu-i frumos si nu-i bine sa te crezi egal cu mine s-o mai faci si pe desteptu si sa uitzi ce e Respectul"

"Toti aud ce spui Prietenii asculta ce spui Dar cei mai buni prieteni asculta si ce NU spui!"

"Am gresit din nou am oferit dragoste unde trebuia sa ofer indiferenta Am Intrebari De Pus Raspunsuri De Dat Ganduri De Ascuns OAMENI DE UITAT!"

"Daca pentru un moment ai crezut ca o vei distruge, uite-o dupa putin timp: zambeste si e dulce!"

"Inchid usa, sting lumina, trag oblonul si incui magazinul meu de vise nu mai vinde nimanui!"

"Chiar daca nu imi convine ceva arat un zambet de parca nu s-ar fi intamplat nimic."

"Cei care ma critica si ma invidiaza. vor doar sa ma schimbe pentru ca vad in mine ceea ce ei nu vor fi niciodata!"

"Vei cauta privirea mea, in fiecare "ea" din viata ta!"

"Nu-mi spune ca ma iubesti decat daca cu adevarat ma iubesti, pentru ca s-ar putea sa fac o nebunie si chiar sa cred asta."

"Sa tii la cineva este usor dar sa faci pe cineva sa tina la tine este greu!"

"Exista doua tipuri de oameni in lumea asta:eu si restul!"

"Un cerc de prieteni nu se face cu compasul!"

"Am invatat ca dureaza ani sa castigi incredere si ca doar in cateva secunde poti sa o pierzi!"

"Alergam dupa fericire pana departe, fie pe mare, fie pe uscat; dar fericirea e aici, aproape."

"Secretul fericirii nu este sa faci ceea ce iti place, ci sa-ti placa ceea ce trebuie sa faci."

"Fericirea e ceva ce nu se atinge niciodata dar pentru cautarea ei merita sa alergi toata viata."

"Nu merita sa plangi pentru nimeni! Iar cel care merita, nu te va face sa plangi"

"Obisnuiam sa cred ca am raspunsuri la toate intrebarile Dar acum stiu ca viata nu e intotdeauna cum vreau eu"

"Realitatea-i mult prea dura atunci cand dai de greu visele se spulbera chiar daca iti e bine nu mai zambi mereu"

"Nu ma las condusa, nu am dc sa admit, am o sansa'n viata sh'am invatat sa profit"

"Suficient de matura sa stiu ce imi doresc, dar suficient de copila sa ma prefac ca nu'mi dau seama"

"Imi iubesc prietenii, dar dusmanii ii ador, pentru ca invidia lor ma face sa fiu mereu, cu o treapta deasupra lor"

"Poate am aere'n cap asta e doar problema mea nu poti sa ma suporti asta e doar problema ta nu ma cunosti nu mai comenta ai grija d viata ta nu d a mea"

"Incerc sa-mi ascund calvarul numit depresie si zambesc fals doar pentru buna impresie "

"Nu mai sunt fetita pe care o stiai u mai de mult Poate nici n-ai observat De la un timp am mai crescut"

"Viseaza la ceea ce vrei sa visezi, du-te acolo unde vrei sa mergi, fii ceea ce vrei sa fii, ai doar o viata pentru a face ceea ce vrei sa-ti propui"

"Ne leaga de prea mult timp prea multe n'ai cum sa le stergi dar incepi sa uiti tot ce'a fost mai frumos si gresesti"

"Ce le tot pasa pe cine iubesc, cu cine vorbesc, de ce imi spun cum sa traiesc? E treaba MEA cum ma imbrac si doar a MEA cand ma dezbrac...cu cine, cum, unde si cat!"

"De ce oare vb u despre mine? de ce oare ma pui la un loc ca tine? in fata mea nu ai cuvant nu ma cunosti deloc, habar nu ai cine sunt"

"A avea prietenii e ceva frumos dar intodeauna ce-i mult strica!"

De atunci a trecut o saptamana si acum daca suna, am sa-l las cu telefonul-n mana in fine, bine poate-mi vine mintea la cap, mai vorbim.ca daca suna, suna ocupat. "

"Cel mai frumos cadou ce-l poti darui cuiva este PRIETENIA iar cea mai crunta razbunare este UITAREA!"

"Zambesc cand se vad plang cand se cearta si indiferent de fapta ei se'mpaca si se iarta"

"Uneori platim mult mai mult pentru lucrurile pe care le primim gratis"

". am invatat ca uneori suntem nevoiti sa facem ceea ce trebuie si nu ceea ce vrem, chiar daca deseori ti'e "dor si doare"..."

"...copiii gasesc de toate in nimic...adultii nimic in toate."

"Viseaza ca si cand ai trai pentru totdeauna, traieste ca si cand ai muri azi..."

"Cel care te iubeşte atunci când toţi te dispreţuiesc iţi este prieten adevărat!"

"Nu rupe firul unei prietenii, caci chiar daca il legi, nodul tot ramane!"

"Ocaziile nu sunt pierdute, altcineva le va lua pe cele pe care tu le-ai omis."

"Cea mai stranie forma de a indeparta pe cineva este a sta langa el si a sti ca nu-l vei putea avea niciodata"

" Te uiti ca Fraierul in trecut. Abia acum Iti dai Seama ce`ai Pierdut.Cand ma Vezi ca Zambesc frumos.Iti dai Seama ca esti cel mai mare Prost!"

"Razbunarea nu-mi aduce satisfactii.insa indiferenta mea ti-o daruiesc cu multa dragoste De ce sa plang atunci cand pot sa rad?"

"Exteriorul nu conteaza la fel de mult ca interiorul, asa ca, pentru a deveni o tipa cu atitudine, e important sa iti placa ce vezi atunci cand te uiti in oglinda!?"

"De ce sa plang? Suflete si zambete pot si eu sa frang!"

"Va veni o data vremea cand in urma vei privi. Ai vrea sa reinvie toate bucurii si nebunii. Dar trecutul se ascunde, nu mai vine niciodata numai amintirea spune ca. "Asa a fost o data!"

"Zambeste celor care te urasc…Sa simta ura ta.Zambeste celor care te iubesc…Sa simta dragostea ta…Iar daca cei pe care ii iubesti…Te ignora…Zambeste sa simta indiferenta ta…"

"Lasa’ma cu textele ca iti pasa sau conteaza.lasa’ma cu lumea care nu ma agreaza…aproape tot ce mi’am dorit am obtinut si daca nu a fost asa. a fost pentru. ca n’am vrut!"

"Minti ieftin si prost, iti stiu replicile pe de rost. Ce urmeaza sa spui iti zic eu dinainte. Mereu ai incercat sa ma faci din cuvinte. Am fost si voi ramane mereu aceeasi fata cuminte cu ganduri rele in minte…"

" Mi-ai murdarit zambetul dar prietenii l-au facut mai stralucitor ca inainte."

"Am învăţat că poţi continua încă mult timp după ce ai spus că nu mai poţi."

"Am învăţat că indiferent cât de mult suferi, lumea nu se va opri în loc pentru durerea ta."

"Am învăţat că oamenii la care ţii cel mai mult îţi sunt luaţi prea repede…"

" credeam ca ma iubesti, credeam ca te iubeam un joc atat de simplu, dar azi nu te mai am, de-ar fi sa pasim in trecut, ce ar mai fi acum, ar fi un alt inceput, sau s-ar alege scrum..."

"Nu uita ca si cei mai frumosi trandafiri au spini!"

9 răspunsuri:
| AnaisC a răspuns:

Remember of last septembre for U and me 4 ever.
XoXo(Kiss and hugs for crazy girls)
Love 4 summer, hate 4 winter
4 l0t 0f k188 f0r U 4nd m3

| papatukjatlekjulk a răspuns:

Sick of crying, tired of trying, yeah I'm smiling, but inside I'm dying.
In fine...sunt foarte multe
Uite aici gasesti citate de dragoste:
http://www.brainyquote.com/quotes/topics/topic_love.html
Crede-ma, sunt foarte frmoase;)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dragostea se nashte' din priviri...[; x]creste' pe buze[;*]si' moare in lacrimi...[; x]~~[winking]~~[;(]

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dragostea se nashte' din priviri...[; x]creste' pe buze[;*]si' moare in lacrimi...[; x]~~[winking]~~[;(]

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Evelina

| Stefania_5450 a răspuns:

E bine sa fii jumatate pentru jumatate! love struck Basmul astaa. poate deveni realitateeee love struck

Fara romantism ca nu traim in telenovele love struck. Sj` sa stii ca o sa vina sj` zile de`alea greleee straight face [; x]

| Stefania_5450 a răspuns:

E bine sa fii jumatate pentru jumatate! love struck Basmul astaa. poate deveni realitateeee love struck.

Fara romantism ca nu traim in telenovele love struck. Sj` sa stii ca o sa vina sj` zile de`alea greleee straight face [; x].

| mata_7157 a răspuns:

Te-am iubit si te iubesc. Oriceas face nu pot sa te detest. Tu imi luminezi calea esti focu ce arde nencetat in sufletul meu.Esti ploaia ce ma atnge usor. Esti soarele cemi zambeste usor.Esti chiar u iubitul/a meu/mea ma atingi usor si ma topesc de dorul tau. O secunda miai lipsit sufletul milai otravit dar acum te-ai intors si ma simt norocos/a.

| mata_7157 a răspuns:

Mata s-a nascut dupa 10 ani ia sa **** te-a facut pe tine un mik **** care face risipa de oxigen esti un nimeni esti un copil neinsemnat nimeni nu te baga in seama acum ai crescut te joci cu copii mici cu papusi parca esti nubun dar nu e adevarat esti doar inconstient de ceea ce faci.toti te bat esti un ****... Te-ai spanzurat bravo tie nu mai ai cec calca pe planeta asta. mai trebuie sa fie inca vreo 10000000 ca tine care safaca ce ai facut si u findca u ai facut un lucru bun te iert poti sa mori in sicriu eu nu te voi bantui moaha...