| anonim_4396 a întrebat:

Statusuri legate de prietenie si neincrederesad
funda xD

4 răspunsuri:
| Agapimu a răspuns:

Cazi... Te ridici ...Tot ce-ti zici e RABDARE
Plangi. Te distrugi. Vrei sa fugi. Si te doare
Dai tot ce ai si ce n-ai. Totusi pare ca nu te descurci. sa le pui lumea la picioare

Vreau sa o vad zambind, urland de fericire
Se spune ca putem s-o luam de la capat,
Sa dau peste amintiri asa doar in treacat
Ca astazi cazi, te ridici, maine-ti trece
Sa-i amintesc ca unde-s doi puterea creste
Ca impreuna trecem peste tot
Ca o prietenie trece si prin foc

Cand plangeam din despartiri sau barfe rele
De mici copii ea mereu ma apara,
Acum ca e mare e ca si mama mea.
Ma alinta, ma rasfata cat se poate
Si-mi da si pumni sa ma trezesc la realitate

Mi-a dat curaj sa devin cine acum sunt,
Ca m-a intarit: ''Fata mergi inainte,
O sa ai parte si de fapte nu doar de cuvinte!"

big hug

| cristianorudi7 a răspuns:

"falsa"-doar cu unii."ignoranta"-cand nu vreau sa vb cu u..."te urasc"-mi-ai dat motive "te deranjez"-iarta-ma nu-mi pasa."totusi "vrei sa fim prieteni"- demonstreaza ca meriti

Chiar de-ar fi greu, tot as zambi si chiar daca as fi plina de probleme.tot as glumi! pentru ca stii.viata e grea si lumea e rea cum as putea sa rezist, daca nu m-as purta asa!

prIetEnIi` adEvaratI` tIn` la` tInE` sI` sunt` langa` tInE` sI` la` raU` sI` la` bine` nu` tE` barfEsC` pE` la` spatE` cI` tE` ajUta` chIar` In` tOatE`.

Sangele apa nu se face, sora tot la sora trage. cate rele ar fi pe lume sora ta tot sora ramane :X. t iOubesC!

Cel mai bun prieten nu vorbeste pe la spate Cel mai bun prieten e mai mult decat un frate Cel mai bun prieten iti spune totul tie Si imparte cu tine…si ultima mie...

Dintre toate prietenele care le-am cunoscut tu esti cea pe care nu vreau sa o uit, si daca mor inaintea ta, voi ajunge in rai si te voi astepta…

Un prieten vede tristetea din ochii tai, in timp ce ceilalti se lasa pacaliti de zambetul tau.

Un prieten adevarat crede in tine atunci cand tu ai renuntat sa mai speri.

Majoritatea prietenilor sunt ca umbra. Nu apar decat atunci cand e soare.

Prietenii adevarati sunt langa tine la bine si la greu, nu te lasa cand ai probleme, prietenii falsi sunt cu tine la bine, la greu dispar cand ai probleme, se fac ca nu te cunosc.

nu am averi dar am prieteni care ma suna sa imi spuna : ai grija de tine ba...noapte buna"

prietenia inseamna sa fii alaturi de prieteni nu cand au dreptate ci atunci cand gresesc

Chestia haioasa la acest status este ca, in momentul in care realizezi ca acest text este fara sens, este prea tarziu pentru a te opri din citit.

Adu-ti aminte ce greu iti este sa te schimbi pe tine insuti si vei intelege atunci cate sanse ai cand incerci sa-i schimbi pe ceilalti.

Cand am fost cu tine m’am simtit bine acum ca ai plecat ma simt minunatStiu cand sa rad, cand sa fiu suparata, cand ochii tai sa fiu… cea mai importanta fata.Incepusem sa cred ca imi va merge bine, incepusem sa cred ca vei venii langa mine, incepusem sa cred ca incep o noua viata, dar tu nu ai vrut, lasandu`mi inima GHEATA…Ingeras din cer picat, ochii tai m-au fermecat, dintr-o singura privire, s-a ivit a mea iubire! Decat o dragoste ce nu mai are rost.mai bine sa uitam ce intre noi a fost

Daca nu ai PIERDUT nimic, fii FERICIT

Daca ai pierdut putin, fii FERICIT ca nu mai ai PIERDUT mult,

Daca ai PIERDUT mult, fii FERICIT ca nu ai PIERDUT totul,

Daca ai PIERDUT totul, fii FERICIT ca nu mai ai ce pierde

Surade cand vrei sa tipi

Canta cand vrei sa plangi

Plangi cand esti fericit

Razi cand esti nervos

Stii ca ai de-aface cu marea iubire atunci cand sunt prea multe lucruri misto adunate intr-o singura persoana ca sa mai ai timp sa vezi vreun defect!

Cine rade la urma nu s-a prins de gluma….

Omul nu are decat 3 evenimente importante in viata sa: nasterea, viata si moartea…el nu-si da seama cand se naste…simte durerea dinaintea mortii…iar viata.depinde de el insusi cum o descrie. Daca viata iti da mai multe lamai…. stoarce-le, fa o limonada si…cheama-ma! Sunt lucruri pe care le poti avea doar daca stai departe de ele… facand greseala sa le cauti… le pierziDestinul găseşte uneori plăcere să ne întristeze tocmai acolo, unde (ne) doare mai tare. Totdeauna loviturileDe vreme ce lucrurile nu se-intampla cum vrem, trebuie să le vrem cum se întlmplăCe-i ascuns, nu-i cunoscut; ce nu-i cunoscut, nu e dorit.Ca să faci pe un om sau pe un copil să ravnească un lucru, trebuie numai să faci greu de obţinut lucrul acela.Niciodata plina de mine…dintotdeauna satula de altiiAvantajul unui om intelept este ca poate face pe prostul ori de cate ori are chef

Nu sunt! Cauta-ma pe google!

Fetele imi bat in geam, nu aud, am termopan!

M-am nascut normal. Scoala m-a tampitAm status…dar nul zic. N-am Bani de Status, I-am cheltuit pe Avatar

Im not addicted…I’m just affraid of that voice that says ‘goodbye.’

funda

| girlloveboy a răspuns:

Http://iubirefarfalogica.blogspot.com dupa bancuri vezi ca sunt status de ori ce fel;)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sange apa nu se face sora tot la sora trge