| Emonik_7113 a întrebat:

As vrea si eu niste statusuri legate de o prietenie pierduta, dar sa fie mai emotionante

cel mai frumos funda+vot

Răspuns Câştigător
| crissstina a răspuns:

Omul fara prieteni e ca o biblioteca fara carti./// Imi doresc prieteni care seamana cu lemnul de stejar:se aprinde greu dar incalzeste temeinic./// Ceea ce face ca prieteniile sa fie trainice si le sporeste farmecul este un sentiment de care iubirea e lipsita : siguranta. /// Prietenii sa te apere de lume, dar sa nu te instraineze de dansa./// Mai stai, prietene, nu pleca: vreau sa-ti mai ascult lumina./// Unii prieteni se mira de ce te desparti pentru totdeauna de dansii in clipa in care ti-au dovedit ca nu ti-au fost niciodata prieteni.///

1 răspuns:
| lumeamea a răspuns:

Nu rupe firul unei prietenii, caci, chiar daca il legi din nou, nodul ramane.