| aLL3sSsya a întrebat:

Stie cineva statusuri de dezamagire? Ca si atunci cand pierzi pe cineva, stiti voi la ce ma refer... spuneti-mi si mie! Va rog frumos!:*...Ms!

3 răspunsuri:
| nicoletahatos a răspuns:

Cea mai grea lovitura in sufletul meu este sa ma simt in plus acolo unde altadata eram totul.

@ ia'ma de mana. hai sa trecem peste toate impreuna.

@ de mult eu nu mai cred in povesti... oricum povestea mea e clara : daca nu exista interese, drumurile se separa.

@ As vrea sa cred, sa pot visa, sa te aduc de partea mea. as vrea ca timpul sa'l opresc, sa-ti spun de fapt cat te iubesc!

@ o sa-ti para rau cand vei realiza ca ai pierdut'o pe unica ce te iubea.

@ iubeste'ma cand merit cel mai putin, pentru ca atunci am nevoie cel mai mult.

@ minte'ma ca ma iubesti, te voi minti ca imi pasa!

@ am invatat ca oricat ai plange, lumea nu se opreste in loc pentru durerea ta!

@ spune`mi cand te doare. Si o sa te anunt cand o sa inceapa sa`mi pese. Caci cand am fost a ta nu ti-a pasat! Iar acum cu altu` am plecat, imediat de mine ti-ai adus aminte! Ei bine... raman doar acele cuvinte.

Vrei să mă răneşti sau vrei să mă foloseşti pentru a-i răni pe alţii?

Am cazut, ma ridic in picioare

Am pierdut, voi marca in reluare,

Am dat gres, dar nu mai conteaza

In niciun caz nu am sa ma dau batut

Am s-o iau de la inceput.

Unul dintre cele mai grele lucruri in viata este sa ai cuvinte in inima, pe care nu le poti pronunta!

Zambeste, atunci cand doare cel mai mult!

De vrei sa nu-mi dai niciodata drumul, ia-ma incet

Si sterge-ti de pe a ta fata falsul zambet.

Nu mai zic nimic, inchei aici ca doare,

Dac-ar fi sa curga lacrimi, sa curga ale tale.

Nici cel mai bun machiaj nu are cum sa-ti schiteze un zambet atunci cand esti trist."

Chiar de-ar fi greu, tot as zambi si chiar daca as fi plina de probleme tot as glumi! pentru ca stii.viata e grea si lumea e rea.cum as putea sa rezist, daca nu m-as purta asa!

Am pornit la drum pur precum lumina. Un copil cu scantei in ochi care nu stia ce-nseamna vina cautand iubirea si stima.Si cum nu stiam sa lovesc, viata m-a lovit prima...

Iubeste-ma cand o merit cel mai putin...Atunci am nevoie cel mai mult!

Zambeste chiar daca ai sa cazi Chiar daca soarele apune si azi

Si decat sa ma gandesc la ce a fost si la cat am de regretat mai bine ma gandesc la viitor si la ce am de castigat

Lumea asta te distruge, Te induce in eroare, Fura tot si apoi fuge, Te raneste si te doare!

Uita de tot, uita de lume de sentimente de soapte la ureche fii rece nu le lasa pe ele sa te intunece

lumea spune ca nu poti zbura. e o minciuna, nu crede in ea!

Stiu ca vreau iluzii dar nu-mi pasa, Daca sunt fericita nu conteaza!

dar indiferent de ce va fi, nu uita sa fii doar ce vrei tu sa fii

Privesc in urma mea, vad, oameni razand Lacrimile sunt, parca sbulberate de vant Cand plang, ma rog la Dumnezeu, mereu Si-L intreb:"Oare, nu Vezi ce vad si eu?"

Daca pentru un moment ai crezut ca o vei distruge, uite`o dupa putin timp : zambeste si e dulce

Sunt momente in viata cand simti absenta cuiva atat de tare incat iti vine sa-l scoti din vise si sa-l imbratisezi

Ma faci sa te mint.Ma indepartezi...Ma sufoci cand nu crezi unde sunt si aberezi.Nu ai intzeles ca dragostea nu inseamna sa te vezi zi de zi...De parca ti. e frica ca o sa ma pierzi.

Suntem diferiti totusi ne potrivim...Shi am stat unul langa altul cand toti vroiau sa ne despartim...

Nu intelegi ca daca vreau sa te inshel... O poth face cu primul' care. mi iese. n cale sau pe palier

N.am sa rup in doua pozele in care ne imbratzisham

Fiindca imi e dor de baiatu' pe care mai de mult il iubeam

Tine minte stii prea bine ca privirea nu te minte

Sfarsitu' nu se programeaza el se simte

Se citeste el in ochii mei vrei nu vrei

Vezi capat de rand punct

Si poate crezi ca gresesc... E felul meu de a fi

Nu ai intzeles thu

V. a intelege altu' a 2'a zi

Eu am nevoie de un baiat care sa intzeleaga.Shi care sa creda in toate visele mele...Degeaba plangi nu mai e cale de impacare

N. o sa dispar ca ski fumu'n zare

Chiar daca doare ma face mai puternica

Si astept de la viata o noua provocare

Amintirile sunt vi

Le porti in gand oriunde ai fi,

De tine nu poti fugi

Trecutul te va urmari

Nu alerga dupa ce nu poti simti

Pentru ca nu te poti mintzi

Au fost bune si rele ce tzi.au placut sau te.au durut...

Speranta n. a murit si te.ai regasit ca intr. un vis

Inchis in tine dar prietenii sufletul tzi.au deschis...

Au fost cativa dar au contat inzecit

Shi.au venit zile insorite dupa ce ploile te.au pus la zid...

Fa.tzi prieteni noi dar nu ii uita pe cei vechi

Ei au fost langa tine cand nu stiai de unde sa incepi...

Chiar daca zambetul tau dureaza o clipa tu stii

Ca in spatele lui au ramas o mie de amintiri vi...

Nu exista nu pot doar nu gasesc nici un rost!

Au fost momente în care eram gata să renunţ la tot, mi s-a zis că n-o să pot, eh uite-te că încă pot!

Ai nevoie de dovezi ca să crezi. Ai nevoie de iubire ca să ştii ce îţi doreşti.

O tanara actrita plina de talente. execelez la capitolul lipsa de sentimente

Asta-i firea! Doar nu credeai ca in viata te-nseala doar privirea?!?"

Tu mă faci să râd, tu mă faci să plâng, tu mă faci să simt că trăiesc, tu mă faci să iubesc!

M-am trezit prea mult cu perna-n brate crezand ca esti tu

Nu mai am puterea de-atunci, atunci luptam in doi

N-am nevoie de tine dar am nevoie de noi

Fara tine nu mor dar nici nu traiesc

Se spune ca iubesti o data in viata, o singura iubire

Atunci cum se face ca suferim la orice despartire?

Si nu inseamna ca nu plang daca n-am obrajii uzi

Amintirea ta mi-e dusmanul cel mai de temut

Si cand dragostea vorbeste parca tot pamantu-i ud

Doamne fa-l fericit ca-i un inger pe pamant

Mai bine orbesc decat sa il mai vad vreodata plangand!

Si ce mai conteaza acum care a gresit mai des

Care a iubit mai intens, care pe care n-a inteles?

Sufletul nu mai poate fi racorit, doar obrajii aprinsi scaldati in lacrimi

Ah viata! Credeam ca vei fi mai blanda cu mine, dar m-ai aruncat salbatic aici de unde doar strigatele mai amintesc de mine

Dragostea nu inseamna a ne uita unul la altul, ci a privi amandoi in aceeasi directie.

Doare sa plangi cu lacrimi amare,

Dar sa razi cand esti trista doare si mai tare.''

Invata sa invingi lacrima cu un zambet chiar daca doare.Am invatat ca oricat ai plange luma nu se opreste in liceu pentru durerea ta am invatat sa visez, insa invat si sa-mi tin ochi deschisi.Realitatea nu este asa frumoasa cum vreau eu, dar o accept asa cum este.

fundita?

| miSsD_9329 a răspuns:

Everything's just a cheap lie.

zile trec, zile vin. iar timpu ma omora.plecarea ta stupida a inceput sa doarasad

Niciodata nu a fost usor...acum e greu

Las o poza la vedere
Ca din cand in cand uit sa-mi iau `La revedere`

| raduconstantin11 a răspuns:

Eu am găsit statusuri pe
https://mstatusuri.cabanova.com/

Sper sa te ajute