| ღmerishorღ a întrebat:

Stiti despre cartea la Medeleni, puteti sa imi spuneti de cine va place mai mult? DANUT sau OLGUTA.

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Olga.

| Andra_Andreëa_1986 a răspuns:

Olguta!

| ღmerishorღ explică (pentru Adry05):

De ce nu ai vrea sa fii danut? motiveaza

| mariaalessandra a răspuns:

Se spune ca Olguta e cel mai reusit personaj.
Am o intrebare:cand i-a cerut olguta, in primul vol., mamei sale hartie cerneala, etc. pentru a-si face pedeapsa, i-a cerut si un,, transparent''.Ce este acela?
Multumesc anticipat.

| AlleSiAtat a răspuns:

Danut e o fire tare retrasa, calma, usor melancolica. In schimb, odata cu venirea Olgutei in mosie, totul prinde viata. Personal, mie imi plac ambele, Danut seamana cu mine, iar Olguta imi place fiindca dinamizeaza actiunea. happy

| Adry05 a răspuns (pentru ღmerishorღ):

Păi în primul rând pentru că eu sunt fată, el băiat.
2. Olga are mai multă personalitate, se face mai plăcută, Dănuţ îmi pare mai distant, mai încrezut. Nu ştiu cum să explic, am citit cărţile printr-a 5-a sau a 6-a nu mai ţin bine minte acţiunea.