| Vreausapot a întrebat:

Sunt baiat, am 15 ani si sunt gras.(61kg)
Dar problema este ca am numai burta mare.Toata greutatea acolo o am. Picioarele imi arata normal,mainile mi se par putin slabe, nu am gusa si nici obraji grasi.
Numai burta se observa.Desigur ca am si asa zisele tate rolling on the floor. Toamna trecuta aveam 59-60 kg iar acum am cam tot atat,dar tot se observa.
Cand port o bluza sau ceva nu se observa burta si tatele dar cand stau in tricou parca ies doi munti in relief din mine;-:.
Eu nu mananc mult, fac moderat activitate fizica.
Am auzit ca sunt mai multe tipuri de structuri osoase si din aceasta cauza arat in acest fel.Eu de mic am avut burta.
Ca sa explic mai bine de la brau pana la gat am corpul destul de lung pe orizontal.
Inaltimea pe care o am este 1.70.Este ok?
Vreau sfaturi si raspunsuri la intrebare

Răspuns Apreciat de Editori
| тecнιннιlα a răspuns:

La varsta ta inca te dezvolti. S-ar putea sa mai cresti, sa mai slabesti, depinde. Daca doresti poti merge la sala sau un sport care te pasioneaza, ori doar sa faci niste exercitii acasa si sa te plimbi sau sa alergi. Conteaza si alimentatia pe care o ai.
Dar dupa cum am spus esti la o varsta frageda, pana pe la 20 de ani o sa te tot dezvolti. Am un prieten care la varsta ta era gras si mai scund iar acum dupa cativa ani e cu un cap mai mare si a slabit. Deci nu te ingrijora prea tare.
Un sfat ti-as da totusi, nu lua medicamente sau ceaiuri pentru slabit sau suplimente. Daca totusi vrei sa incerci nu lua dupa ureche, du-te la un nutritionist sau chiar la parintii tai si intreaba daca ar trebui sa iei ceva.
Succes si stai linistit o sa arati cum iti dorest in ceva timpwinking.

3 răspunsuri:
| Traiestiinromania a răspuns:

Nu este rău dar ai putea lua niste lichide naturale care te ajuta sa orinezi, astfel arzând grasimile, am un prieten care a slăbit așa 10 kg in 2 săptămâni dar este un tratament scump, daca nu mă înșel acel lichid tine o săpt și costă între 50 și 100 de lei, cel mai bine ar fi sa te apuci de sala

| Andreea23r a răspuns:

Greutatea ta este okey în raport cu înălțimea. Consider că ar trebui să mergi la un medic endocrinolog pentru niște analize.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te poti numi gras daca nu le intreci pe toate fetele la marimea tatelor.