| irina222 a întrebat:

Sunt clasa a6-a si nu pot invata prea bine la matematica, am media 7 pe primul semstru si vreau sa invat mai mult. Ce as putea face? Stiu ca repetitia e mama invatarii, dar.sad

Răspuns Câştigător
| IuliaAle a răspuns:

Lasa'mi mesaj privat cu id'ul tau si te mai ajut eu, iti explic, daca vrei. :*

59 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te inteleg si eu am fost in situatie dar am luat ore de mate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai nu stiu eu am avut 10 pe ambele semmestre

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa pregatire sau nu iti poti permite

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Simplu straduiestete eu sunt clasa a v-a dar stiu foarte bine matematica repeta tot ce ai facut din adoua pana acum si vei sti ce ai de facut

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia mana si invata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu stiu eu am avut mediea 9 in clasa 6 invata regulele si asculta profesorul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fi atenta in clasa roaga-i pe parinti sa te dea la meditatii asa sunt si eu tot varza si am sai rog pe parinti sa ma dea la meditatyii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu numai 9 am avut media la matematica in fiecare semestru, si nu m-am staduit cu invatatul trebuie doar sa inveti definitiile si sa stii sa faci o problema la tabla xD

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ceeao irina mah cheama ioana si cred ca cel mai bun mod de invatare ar fi chiar sa invetzilaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauta un loc unde ai putea invata ore suplimentare la matematica

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vine prima mea teza la mate si sunt la ovidius si pana acum am nota 7 si teza e joia asta ce pot sa fac si tinetimpumni

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar de-ce nu ai poti invata?
poti dar nu vrei
asa ca... daca asculti cu atentie ce zice profesoara, intelegi
dar daca nu...
si Eu am avut probleme cu matematica dar m-am descurcat BAFTA...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu sunt in clasa a6-a si am exact prbleme ca tine dar voi lua masuri drastice laughing. Mama spune ca teoria si formulele stau la baza, daca stii astea reusesti. Mult noroc!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa mai faci exercitii acasa in pluc, depinde daca nu iti place materia nu are cum sa intelegi ca oracat te-ai gandi la ea nu iti intra in cap.asa sunt eu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt si eu in a6a si urmeaza teza la mate asa ca m-am pus pe facut niste exercitii pe un caiet aparte...sa vad la teza ce imi iese si dupa aceea intru pe acest sai-t din nou si iti spun pentru data viitoare cand dai teza daca a mers sau nuok?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toceste

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am si eu aceeasi problema si nu stiu ce sa fac

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai dreptate irino eu sunt florin ia idul meu sa vb dimache_florin_bossu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic invata si tu mai mult da si eu am luat o nota mica la rom si me frica sa nu iau si la mate si invat mult

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da sa faca meditatii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai invata tu fata mai bine fa mai mult sex!:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incerca sa fii atenta la ore sa intelegi ce spune profesorul si sa faci exercitzii in plus la matematica stiu ca este grea asa sunt si euh... dar asta e straduiehtete mai multkiss

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand Irina trebuie sa reiei totul, de unde nu ai inteles si sa faci cat mai multe probleme, si daca nici asa nu merge propun sa faci meditaie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa meditatii la mate...raised eyebrows

| andra_2561 a răspuns:

Daca ai nevoie apeleaza la mine.trimite-mi un mesaj cu id.

| frumusik_6841 a răspuns:

Poi ar fi bine sa iti steie capu la carte nu la altceva si atunci in cet cu incet o sa iti dai drumu si ai sa inveti mai binehappy

| soDa cauStica a răspuns:

Cred ca ar trebui sa te ajute cinevathinking

| gabby_2267 a răspuns:

Pai matematica e una dintre cele mai grele materii tongue, poate niste ore suplimentare tear ajuta

| silviaioana a răspuns:

Niciodata nu mi-a placut matematica. deloc ...numa media 9 am avut si in a 5 a si in a 6a sem 1 (ca sunt a 6 a doar**)
fa si tu meditatie ca altfel. nu stiu sau fi mai atenta la ore sau daca esti mai repeta
succes!