| Petre_Dragos_1998 a întrebat:

Salutare TPU, în prezent sunt la o școală cu frecvență redusă, trec clasa a-12-a. Am terminat o școală profesională, și continui la frecvență redusă.
Acum 3 luni părerea mea despre școală s-a schimbat complet, și părerea mea despre a învăța s-a schimbat tot atunci. până acum 3 luni nu îmi păsa deloc de învățat și școală, doar că s-a întâmplat anumite lucruri în viața mea care m-au pus serios pe gânduri.
Și care e problema. eu nu mai pot intra acum înapoi la liceu, am încercat, dar nu am media, pentru că la fel, nu mă interesa de școală când eram primul sau al doilea semstru. Și eu vreau să învăț, chiar vreau, sunt foarte serios cu privire la asta. dar gen și să mă aleg cu ceva după. Cum e la școală cu notele sau cu o diplomă, gen de la cursuri de la calificare.
Pe lângă cursuri de calificare, ceva care seamănă cu culsuri de calificare, ce altceva aș mai putea face pentru a învăța, și pentru a putea avea ceva gen o diplomă după?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca ai terminat o scoala profesionala ai deja o calificare. Termina liceul, reuseste la bacalaureat si apoi poti urma o facultate sau scoala postliceala.