| Havoc a întrebat:

Salut tpu.Am o mare problema cu matematica de cand am fost mic nu am inteleso deloc. Sunt clasa 8 deja am dat teza pe semstru 1 si am luat 4 vreau sa invat matematica pentru ca imi este foarte frica de evaluare nationala si oare ce o sa fac.Va rog mult de tot cum as putea invata macar de un 7 nu stiu nimic sunt pe dinafara total.Cum pot sa invat si nu prea imi intra nimic in cap de astazi sunt hotarat sa invat daca ma puteti ajuta va rog. Vreau cat mai multe pareri spuneti-mi ce as putea sa fac dau funda :d.Va rog

2 răspunsuri:
| monochrome a răspuns:

Cumparati o culegere de teste pentru evaluarea nationala, si incearca pentru inceput sa faci toate testele partea I, pe urma partea a II-a si la sfarsit a III-a parte.
Eu asa am reusit sa iau la evaluarea nationala 8, 70. ^^

| Havoc explică:

Ma da e treaba ca nu stiu nimic de pe acolo si de aia