| RaVuL a întrebat:

TPU am un prieten si e putin mai vagabont adica nah nu prea umbla la scoala fumeaza si chestii d-astea dar mami il crede vagabont d-ala mare.Cum pot sa ii spun ca nu e genul ala de baiat care de exemplu sa fure de la mine sau sa imi faca ceva rau? Deja nu ma mai lasa sa fiu cu el adica sa mergem in oras sa stau cu el pe afara? Ajutati-ma va rog

9 răspunsuri:
| Ionut_2962 a răspuns:

Aaaa deci maicata iti interzice sa te mai vezi cu el asta e rau pai nu stiu convingel pe el sa se lase de prostii sau incearca macar sai de impresia mamei tale ca nu e chiar asa nu stiu inventeaza zi si tu ca iai imprumutat 100lei si in 2 zile tia adus napoi nu-i hot ca era sa iei bataie si el s-a bagat pentru tine si tea salvat inventezi tu tot felul de chestii dar ai mare grija nu-i frumos sa mintiwinking

| armany_3892 a răspuns:

Adul acasa sal cunoasca si familia ta

| cosminah a răspuns:

Ai putea sa il prezinti mamei tale (daca ni ai facut-o).si sa vorbesti foarte mult cu mama ta depre tot ce ti se intampla zilnic vizavi de prieten sau nu.asa mama ta te va cunoaste mai bine atat pe tine cat si pe prietenul tau big grin...succes

| Claudiu2011 a răspuns:

E vagabont mic saracu de el.acum fumeaza si nu vine la scoala si mai tarziu ce face? da in cap. cica exista o vorba in popor."spune-mi ce prieteni ai ca sa ti zic cine esti" asta e o vorba f buna pentru toata lumea.Toti copii in ziua de azi vad ceva fantastic prin a fuma a bea a se droga a nu se duce la scoala.si a face caterinca toata ziua.copii faceti asta si cand veti ajunge mari veti regreta viata.si o sa spuneti ba ce prost am fost ca nu am invatat ca am ajuns un drogat etc.

| sebywarlord a răspuns:

Nu tu ii demonstrezi asta mamei tale pentru ca nici tu nu stii exact cine estewinking, el trebuie sa ii demonstreze mamei tale opusul

| CandyTetris a răspuns:

Naivule.happy

| slyde a răspuns:

Pai vb cu ea zi ca ea nul cunoaste si happy nah zi ca s-a lasat de fumat chesti happy din astea baga si tu niste strambe alt cumava n-ai cum parerea mea

| MarioOnette a răspuns:

Daca te iubeste fa in asa fel ca el sa mearga la scoala si sa lase fumatul, dar atunci va veti desparti pentru ca tu asa cum este l-ai indragit