| MissAvocado a întrebat:

FUNDA SI VOTURI! Buna, la scoala un baiat de a 8-a vrea sa stea cu mine (eu sunt pe a7-a) problema e ca mie nu imi place de el si el este genul acela de baiat rau, de cartier care fumeaza si face chestii rele. El le-a spus mai multor colege ca vrea sa ma intrebe daca vreau sa stau cu el zilele astea. Eu nu vreau asa ca va cer niste metode cum sa-l refuz pe messenger... nu vreau sa spun pur si simplu NU. As dori ori un mod fara sa-l ranesc, ori un mod mai ironic de ex.: sigur... ca nu

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Mizeaza pe ceea ce nu are si spune-i ca ai motive serioase pentru care doresti sa ramai singura, multumeste-i pentru interes dar nu...acum!
Nu e momentul potrivit, motive familiale si intime te obliga sa refuzi, nu-i poti spune despre ce e vorba si-i multumesti pentru intelegere!
Va pica jos de la marea ta politete, va intelege refuzul si se va consola cu urmatoarea!
Succes si invata "poezia", o sa-ti foloseasca si in viitor!

2 răspunsuri:
| Jameson a răspuns:

Nu poti fi cineva pentru care nu simti nimic si ca nu iti cam place genul de baiat cum e el, si nu esti pregatita sa ai o relatie.

| PinkSky a răspuns:

Zii pur si simplu nu. Daca zice si de ce. Ii zici adevarul si gata poate cine stie seschimba pentru tinehee hee