| dede_3946 a întrebat:

Un copil de 16 ani poate calatorii cu avionul, neinsotit de un adult, din anglia in romania?

Răspuns Câştigător
| Alisa a răspuns:

Eu locuiesc in Anglia, si da poti sa vii din Anglia pana in Romania fara parinte, fara vreun adult, fara vreo procura. Dar din Romania in Anglia nu poti sa vii decat cu un adult sau parinte ceva. Fratele meu are 15 ani si a venit din Anglia in Romania exact asa simplu cum ti-am spus, nu i-a trebuit nimic.
Numai bine!

4 răspunsuri:
| madalicious a răspuns:

Din nefericire nu. I-ar trebui un insotitor major. happy Sau un act care sa permite iesirea din tara a copilului, semnat de parinti. Dar si in acel caz i-ar trebui un insotitor major.

| Anileda a răspuns:

Stiam ca trebuie sa fii major ca sa poti merge cu avionul.
Parerea mea este nu.

| alyvaly a răspuns:

Iti trebuie procura de la ambii parinti si daca ai procura iti pune insotitor adica stewardesa

| Bubbles a răspuns:

Da am un prieten care vine singur cu avionul din anglia in romanaia cred ca de la 12 anibig grin(acum are 13:d)