Întrebare recomandată | AdgNaruto a întrebat:

Poate un minor, cetatean roman, sa se intoarca din alta tara ( Anglia ) in Romania, neinsotit de un adult?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Am sunat la politia de frontiera (este un numar info la care poate suna oricine chiar si tu: 0219590) si mi-au confirmat ca la intoarcere nu trebuie.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, poate, daca are un act de identitate (carte de identitate sau pasaport).

| Mayhem666 a răspuns:

Cred ca este posibil, atata timp cat ai pasaportul si buletinul la tine.

| IoanaaaaaaaaASDF a răspuns:

Poti