| Geanina_Chirila_1982 a întrebat:

Urmează ca pe 27 mai să plec într-o excursie de 4 zile cu școala. Știind că sunt fată luna asta nu mi-au venit problemele deocamdată și mi-e frică să nu îmi vină chiar în săptămâna aia. Ce aș putea să fac în caz de îmi vine să mă pot distra și să uit și să nu mă mai simt jenant? Cum v-ați obișnuit cu problema asta și ce faceti noaptea pentru a nu va pata și pe voi și lenjeria de pe pat?

Răspuns Câştigător
| MademoiselleCosmina a răspuns:

Poate iti vine pana pe 27.
Dar simti doar,nu te mai panica. Plus ca inainte,e posibil sa ai crampe si ale simptome specifice organismului tau.
Cat despre patat,eu nu ma panichez,se poate intampla chiar daca tu crezi ca te-ai "acoperit" bine.
Nu-ti recomand sa folosesti vata, nu te va proteja mai bine. Ai grija la punerea absorbantelor.
Daca folosesti ob-uri, tampoane interne, ai grija la introducere si poti sa porti si un protejslip, pentru siguranta.

1 răspuns:
| Andreeush a răspuns:

Poți încerca ob-urile, sunt destul de comode și nu ai probleme cu ele.