| Alllllexandra a întrebat:

Voi cum faceti cand sunteti beti?laughing Deveniti melancolici sau radeti ca prostii?laughing

Răspuns Câştigător
| Wehrmacht a răspuns:

Stadiul 1: o usoara euforie, imi vine sa rad.
Stadiul 2: ametesc rau, sunt constient ca sunt beat si incerc sa ma controlez da' deja arat ca ala de la avatarul meu si are sens ce spun cand spun ceva da' nu prea mai leg bine cuvintele si am probleme cu pronuntia.
Stadiul 3: spun chestii ce ar trebui sa ramana pentru mine, sunt constient de asta da' nu-mi pasa.
Stadiul 4: dau tot ce am in mine, nu mai sunt constient de ce zic, adica eu cred ca sunt da' nu mai sunt.Mai sunt constient maxim 10 minute dupa ce am intrat in starea asta dupa care pic.

48 răspunsuri:
| Garielu a răspuns:

Ambele si sunt si usor de influentat! laughing

| Alllllexandra explică (pentru Garielu):

rolling on the floor))) nasol atuncilaughing

| Garielu a răspuns (pentru Alllllexandra):

PAi d'asta ma inbat numai in casa si ma incui ca varcolacu cand sunt suparat si beau big grin

| Alllllexandra explică (pentru Garielu):

Cand sunt suparati, varcolacii se incuie in casa si beau?rolling on the floor pe asta n'o stiam :-s

| Garielu a răspuns (pentru Alllllexandra):

Am spus ca un varcolac big grin, dar tu cum faci?

| Alllllexandra explică (pentru Garielu):

Rad.....non stop laughing

| thegatekeeper a răspuns:

Nu mai consum alcool de o buna bucata de vreme, insa inainte, daca depaseam chiar si putin masura, deveneam chiar si mai depresiv si melancolic decat imi e firea si ma apuca o stare foarte proasta. Acesta e unul din motivele pentru care am incetat sa beau.

| Alllllexandra explică (pentru thegatekeeper):

Bine ai facut ca ai incetat. Eu daca beau un pahar de sampanie o iau razna.laughing

| CosminC86 a răspuns:

De obicei devin foarte agresiv si ursuz cand sunt in stare de ebrietate, de aceea nu mai pun gura pe bautura decat foarte rar si foarte putin, si te sfatuiesc si pe tine sa faci la fel. rolling on the floor

| Alllllexandra explică (pentru CosminC86):

Eu nu beau, sunt foarte sensibila la bautura dar nah, la un eveniment mai bea si lumea un paharel de sampanie/vin si ametesc imediat...

| DarkOrbitMoon a răspuns:

De obicei ma simt somnoroasa. thinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am baut in 20 de ani mai mult de o bere, asa ca nu stiu cum e sa fii beat.
majoritatea sunt jegosi dar sunt si unii hazlii

| MaliciousDeath a răspuns:

Nope, dupa ce consum devin foarte "zen", dupa cum mi-a spus cineva odata.Dar n-am ajuns la stadiul de om beat.Doar putin alterat.

| Alphaking a răspuns:

Incep sa-mi spun cele mai adanci trairi si sentimente, daca sunt melancolic sau rad depinde de ce trairi si sentimente dau afara in momentul respectiv.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ma culc

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Eu rad. Dar nu rad ca prostii. Rad ca mine. happy

| Alllllexandra explică (pentru Wehrmacht):

rolling on the floor)) imi place stadiul 3!

| Alllllexandra explică (pentru Salontanul):

Cand esti treaz razi ca tine, cand esti beat razi ca prostullaughing

| Alllllexandra explică (pentru suntserios):

rolling on the floor) inteligenta miscare

| Alllllexandra explică (pentru MaliciousDeath):

Nici eu, dar o s'o fac in viitor cu cineva foarte drag

| Alllllexandra explică (pentru anonim_4396):

Bine ai facut, respect pentru vointa

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru Alllllexandra):

Asa simti tu. Eu nu.

| Alllllexandra explică (pentru Salontanul):

Ok....trist

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Alllllexandra):

Nu prea cred ca tine de vointa. am avut un betiv in familie pana a murit, acum imi e greata doar sa miros alcool, daramite sa beau pana ma imbat

| Alllllexandra explică (pentru anonim_4396):

Aha stiu ce zici, tati are probleme cu bautura, nu face urat dar bea in fiecare zi, e ca un drog.

| Voidwithin a răspuns:

Rad ca prostu dupa care adorm.

| Duucu a răspuns:

Ultima data cand am facut-o eram ceva de genul: "incep si eu sa ascult manele si sa-mi caut o gagica, da-o dracu de scoala, altii nu ajung nimic cu ea, avem o singura viata ce naiba"
Bine ca mi-am spus asta doar mie, ca daca auzea altcineva eram motiv de ras. In general ma fac badass cand beau, desi nu obisnuiesc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Alllllexandra):

Norocu tau, ai nimerit unu hazliu, eu nu.

| Alllllexandra explică (pentru anonim_4396):

Nu e hazliu crede'ma, nici nu vreau sa'l vad cand bea si nu stiu de ce iti spun tie asta avand in vedere ca e o chestie foarte personala dar nah, e TPU, nu ma cunosti happy oricum, imi pare rau pentru tine

| Alllllexandra explică (pentru Duucu):

rolling on the floor hai ca esti tare